Aldatıldım Şimdi Ne Yapacağım?

Aldatıldım Şimdi Ne Yapacağım?
23 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 782 kez okundu.

Günümüz ilişkilerinde kadın-erkek demeden her an hemen herkesin başına gelebilecek bir durumdur aldatılmak. İnsan ilişkilerinde çok ince çizgiler ve sınırlar vardır. İlişkinin çıkmaza girdiği, huzursuzlukların yaşandığı ya da kişinin kendi içinde psikolojik sorunlar yaşadığı dönemlerde taraflar teselliyi başka kollarda arayabilir. Tek gecelik aldatma kolay kolay ortaya çıkmasa da, bir süre devam eden aldatılmalar fark edildiğinde, insan kalbinde büyük yaralar açıyor.

Aldatıldığınızı öğrendiyseniz aslında şanslısınız. Sizi kandırmaya devam eden bir insanla geçireceğiniz her gün, hayatınızın geri kalanından çalmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Peki, aldatılınca ne yapmak, nasıl davranmak gerekiyor? Eşinizi ya da sevgilinizi affedecek, bir şans daha verecek misiniz? Eğer aldatıldıysanız, bu durum siz de psikolojik sorunlar yaratabilir. Bu durumda soluğu bir psikologda almanız sizin yararınıza olacaktır. Kendi kendinizi tedavi etmeye çalışırken, yanlış adımlar atabilir ve kendinizi daha çok çıkmaza sokabilirsiniz.

Aldatıldıysanız ve karşınızdaki insana bir şans daha vermeyi düşünüyorsanız, önünüzde uzun bir yol olduğunun farkına var. Her an yeniden aldatılabileceğiniz düşüncesi ve sürekli karşınızdaki insanı kontrol etme isteğiniz ile baş edebilecek misiniz? Karşınızdaki insan affetmeye değer mi? Affedilmeyi hak ediyor mu? Gerekli çabayı gösteriyor mu? Eğer aldatıldıysanız ve öğrendikten sonra yolunuza aynı kişiyle devam edecekseniz, birlikte bir psikologdan ya da ilişki terapistinden yardım alabilirsiniz. Bu, bir uzman yardımıyla bazı şeyleri aşmanıza ve yolunuza nasıl devam edeceğinize karar vermenize yardımcı olacak…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git