Ayrılık Acısı Nasıl Geçer?

Ayrılık Acısı Nasıl Geçer?
28 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 628 kez okundu.

Onunla beraberken, belki de dünyanın en mutlu insanıydınız. Ancak bir gün geldi ve ayrılmak zorunda kaldınız. Belki o, belki de siz verdiniz bu kararı; Kim karar vermiş olursa olsun, ayrılık acılı ve sancılı bir süreçtir. Günlük yaşamınızda onu koyduğunuz yerler, artık boş kalmıştır ve ne yapacağınızı bilemezsiniz. Eğer size geri dönülemez, affedilemez bir hata yaptıysa, onu sonsuza kadar unutmanız gerekebilir. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Ayrılık acısı nasıl geçer?

Gidenin ardından ayrılık acısı çekmek istemiyorsanız, işe, onunla ilgili güzel anıları değil, kötü anıları anımsamaya çalışın. Çünkü siz, iyi anıları düşündükçe, zamanla ona özlem duymaya başlayacaksınız. En iyisi, size zamanında ne kadar acı verdiğini ve ne kadar üzdüğünü düşünmeye çalışın. Böylece, onu atlatmanız daha kolay olacaktır. Onu hatırlatan eşyaları, resimleri, kıyafetleri atın. Atamıyorsanız da, en azından bir müddet göz önünden kaldırın. Unuttuktan sonra zaten o eşyaların aslında o kadar da gerekli olmadığını ve onlara gereğinden fazla anlam yüklediğinizi anlayacaksınız. Onun resimlerine bakmak, onu hatıralarınızda canlandırmaktan başka bir işe yaramaz.

Yüzünü unutmanız ise, zamanla ayrılık acısını atlatmanızı sağlayacaktır. Ayrılıktan hemen sonra eve kapanmak doğru bir davranış değildir. Onun yerine arkadaşlarınızla bol bol vakit geçirerek, kalabalık ortamlarda bulunmaya özen gösterin. Arkadaşlarınızla sohbet ederken, onu düşünmeye vaktiniz bile olmayacak. Kendinize olan saygınızı kaybetmeyin. Arkadaşlarınızla buluşmaya giderken giyiminize kuşamınıza özen gösterin. Yeni adayların nereden çıkacağı belli olmaz. Ayrılık acısı ile kendinizi yemeğe verme gafletinde bulunmayın. Yokluğunu her hissettiğinizde kendinizi buzdolabının önünde bulmanız, kilo almanızdan başka hiç bir işe yaramayacaktır. Spora başlamayı deneyin. Ancak spor yaparken aşk şarkıları yerine hareketli şarkıları tercih edin. Böylece hayata bakışınız daha enerjik olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git