Basurun Nedenleri

Basurun Nedenleri
8 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 618 kez okundu.

Bayanları ve erkekleri zor durumda bırakan, acı çektiren rahatsızlıklar arasında yer alan basur çok zorlu süreçlerden geçmeye neden oluyor. Basur rahatsızlığının tıptaki adı; hemoroid olmaktadır. Ana kanalda barınan damarlar normalde genişlemez ancak; basur olan kişilerde bu damarlar genişler ve ortaya da basur hastalığı çıkar. Basurun ortaya çıkmasının nedenlerini sizlerle paylaşmaktayız.

Basurun Sebepleri Nelerdir?

  • Hareketsiz yaşam süren bireylerde daha sık bir şekilde gözlenen basur hastalığı kabız sorunun çok sık bir şekilde gözlenmesi sonucunda daha çok yaşanıyor. Bazen de anüs bölgesine zarar veren hareketlerde bulunmak basurun oluşmasında ana etken olarak karşımıza çıkıyor. Hazımsızlık da basur rahatsızlığını tetikleyen nedenlerden bir tanesi olmaktadır.
  • Hızlı bir şekilde kilo alan bireylerde vücudun basıncı ve yarattığı etkide de artış meydana gelir. Dolayısı ile de anüs bölgesine yapılan baskı artarak basur oluşur.
  • Oturarak çalışan bireylerde basur daha sık gözlenir. Oturma süresi fazla olunca anüs bölgesinde bulunan kılcal damarlarda hasar meydana gelince de basur kaçınılmaz olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git