Çivi Çiviyi Söker Mi?

Çivi Çiviyi Söker Mi?
10 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 739 kez okundu.

Hepimizin zaman zaman aklına takılan bir sorudur bu. Özellikle yorucu bir ilişkiden çıktığımız ya da terk edildiğimiz dönemlerde onu kafamızdan çıkarmak için aklımıza yeni biriyle meşgul etmenin iyi bir yol olabileceğini düşünürüz. Aslında birini unutmak için başka biriyle birlikte olmak, hem kendinize hem de birlikte olduğunuz kişiye yalan söylemektir. Hala unutamadığınız eski sevgilinizi unutmak için başkasının kollarına atlamak kulağa ne kadar doğru geliyor?

Gözlerinizi kapattığınızda onun hayalini kuruyorsanız, bu çiviyi sizden başkası sökemez. Birini unutmanız gerekiyorsa, bunu sadece siz başarabilirsiniz. Bir başkasından onu unutturmasını beklemeniz, o kişiyi unutmanız konusunda çok da faydalı olmayacak. Aklınızda hala onun kokusu, onun gözleri, onun dokunuşu varsa, bir başkası ile ilişkiye başlayarak ne kendinize ne de karşınızdaki kişiye eziyet etmeyin. Çevrenizdeki kişiler size yeni birini bul “çivi çiviyi söker” dese de, yeni bir ilişkiye başlamak için kendinize zaman tanıyın.

Uzun bir ilişkiden çıktıktan birkaç hafta sonra bir başkası size o acıyı iki günde unutturmayacaktır. Hele bir de işin içinde ihanet ya da boşanma varsa, yeni bir ilişkiye başlamak için önce psikolojik ve ruhsal durumunuzu düzeltmeniz gerekiyor. Kısacası çivi çiviyi söker deseler de,pratikte kulağa mantıklı gelen bu konu, uygulamaya geldiğinde sınıfta kalacaktır. Hem eski sevgilinizi ya da eski eşinizi unutmaya çalışmak için bir başkasına umut vermek karşınızdaki insanı da kandırmak değil midir?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git