Gebeliğin Etkisiyle Cinsel İsteksizlik

Gebeliğin Etkisiyle Cinsel İsteksizlik
15 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 648 kez okundu.

Gebeliğin etkisiyle cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik gebe olduğunu öğrenen anne adayında hem baş gösterebilir bunun birden çok sebebi olabilir en basiti depresif agrasif durumda olan anne adayı her şeye tepki gösterdiği üzere yatakta da ters tepki göstermesi ihtimaller arasındadır.
Anne olacağını öğrenen bir kadın cinsel hayatın ona zarar vereceğini etkileyeceğini düşünerek cinsel hayatını köreltir ki bu yanlış bir bilgidir cinsel yaşam doğru uygulandığı taktirde bebeğe zarar vermemektedir.
Anne adayın daki fiziksel ve ruhsal değişmeler eşinden uzaklaşmasına da sebep olmaktadır. Cinsel bölgesi ve gögüs uçları hamilelik belirtisi olarak koyu renk alan bir anne adayı eşinin bu durumdan hoşnut olmayacağını ve ona eskisi gibi yaklaşmayacağını düşünür.

Kokulara olan hassasiyet gebelikte eşlerden uzaklaşma cinsel isteksizlik nedeni sayılabilir. Terli şekilde yatağa giren bir baba adayı anne için bir itici güç kaynağı oluşturur. Mide bulantısı ve isteksizlik kendini gösterir.
Bebek rahime yerleştiğinde anne adayında vajinal akıntılar oluşur ve bu akıntılar karşı cins tarafından itici bulunacağı gerekçesiyle isteksizlik olabilir.

Cinsel birleşme esnasında rahim kasılmaları ve orgazm sırasında olan hareketlerin rahimdeki bebeğe çok büyük zararlar vereceğini düşünerek koruma iç güdüsü ile cinsellikten uzaklaşacaktır.

Bazen farklı kültürlere ve mezheplere sahip olan anne adaylarının inanışında bu dönemlerde cinsel bir yakınlığın günah olduğuna inanılır ve cinsel yaşam körleştirilerek yok edilir.

Oysaki bu bilgilerin ve inanışların çoğu yanlış bulunur. Cinsel birliktelik düzenli ve bebeğe zarar vermeyecek şekilde yapıldığı taktirde anne ve baba adayı için ekstra psikolojik rahatlama sağlayacaktır. Cinsel birliktelikten kendini mahrum tutan bir anne adayı eşinin kendini aldattığı düşüncesine kapılır ve çoğu zaman hormonel dengelerin bozulması ile hayatı ızdırap haline getirebilir. Kendisini uzaklaştırmak isterken farklı duygulara kapılarak istenmediği yönünde düşüncelere sahip olabilir mağdur şekilde psikolojik sorunlara sebep olabilir. Bunların yaşanmaması adına doğru ve güvenilir bilgileri sağlık kitaplarından ve uzman hekim araştırmalarından toplanmalıdır. Anne adayının kafasının içindeki yanlışlar düzeltilere ona en doğru yolu sakin bir şekilde göstermek en doğru seçim olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git