Güneş Lekesini Önlemenin Yolları

Güneş Lekesini Önlemenin Yolları
8 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 525 kez okundu.

Yaz aylarının kendisini göstermeye başlaması ile birlikte bayanların akıllarına takınla sorular artmaya başladı. Bu sorulardan bir tanesi de güneş lekesi konusunda olmaktadır. Güneşe çıkarak güneşlenen ve denize giren bayanların birçoğunda güneş lekesi meydana geliyor. Güneş lekesi asıl ten renginizden açık tonlarda olabildiği gibi koyu tonlarda da oluşabilir. Peki; güneş lekesi oluşmaması için ne yapılması gerekiyor?

Güneş Lekesini Önlemenin Yolları Nelerdir?

  • Güneşin altında kalınan süreye dikkat edilmesi gerekiyor. Güneşlenme süresini daha az bir zaman dilimine indirgemek için şemsiyeler, havlular ve aynı zamanda da şapkalar kullanmaya özen gösterin. Aksi takdirde yüz ve kol bölgelerinizde güneş lekelerinin belirme ihtimali daha da artacaktır.
  • Güneşlenme esnasında mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekiyor. Güneş kremi özellikle beyaz tenli bayanlar için yüksek faktöre sahip olmalıdır. Kremler sayesinde güneşe karşı bir set çekersiniz.
  • Son olarak da güneşlendiğiniz saate dikkat edin. Güneşin tam tepe noktasında yer aldığı öğlen saati 12:00 civarında güneşlenmemeye dikkat ederek güneş lekelerine engel olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git