Hamileliğin 2. Haftası

Hamileliğin 2. Haftası
20 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 544 kez okundu.

Hamileliğin bir diğer haftası 2. Haftadır. Hamileliğin 2. Haftasında anne adayında daha fazla belirtiler nüksetmeye başlar. Bu nedenle de anne adayı vücudunda bazı değişikler meydana gelir. Vücutta meydana gelen değişikliklerin iki farklı sebebi vardır; bunlardan bir tanesi hormonların artması, bir diğeri de yumurtlamanın gerçekleşmesidir. Bu iki sebebi sizlerle inceleyeceğiz.

Hamileliğin 2. Haftası’nda Hormonların Çalışması

Hamileliğin 2. Haftası ile birlikte hormon seviyelerinde artış gözlenmektedir. Bu nedenle de endometrium tabakasının oluştuğunu gözlemleriz. Bu tabaka bebeğin 9 aylık süreç içerisinde anne karnında yaşarken büyüyeceği tabakadır. Yani bebeği dış etkenlere karşı korumakla görevlidir. Döllenen yumurtanın zemini endometrium tabakası olarak adlandırılır. Hormonların artması tabakanın kalınlaşmasına yardımcı olur.

Hamileliğin 2. Haftası’nda Yumurtlama

Hamilelik oluşumu için anne adayında bulunan yumurta döllenmişti. Döllenen yumurtanın atılması gerekiyor, yani yumurtlama sürecinin olması gerekiyor. Tekil hamileliklerde yumurtlama esnasında tek yumurta atılırken; çoğul hamileliklerde daha fazla atılır. Yani; hamileliğin tekil mi, yoksa çoğul mu olduğu hamileliğin 2. Haftasında meydana gelen yumurtlama sayesinde ortaya çıkar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git