Hamileliğin 6. Haftası

Hamileliğin 6. Haftası
22 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 666 kez okundu.

Hamileliğinizde haftalar ilerledikçe karşılaşmış olduğunuz bulgular ve belirtilerde de artış meydana gelecektir. Hamileliğin 6. Haftası da 1 ayı geçkinlik bir gebelik sürecine işaret eder. Başarılı ve sancılı bir hamilelik geçirmemek için doktorunuz tarafından yapılan önerilere uymanız da bir dipnot olarak belirtmemiz gereken noktalardan bir tanesi olmaktadır. Hamileliğin 6. Haftasında sizlerin neleri beklediğini inceleyelim.

Hamileliğin 6. Haftası’nda Göz, Kulak ve Burun Gelişimi

Hamileliğin 6. Haftasına geldiğimizde bebeğinizin bazı organları oluşmaya başlar. Gözler siyah nokta şeklinde ultrasonda gözükürken; kulaklar ise kafatasının sağ ve sol bölgesinde çukur şeklinde gözükür. Burun deliklerinin oluşma evresi de bu hafta olmaktadır. Bu yüzden 6. Hafta da ultrasonda sizi birçok gelişim bekliyor olacak.

Hamileliğin 6. Haftası’nda Anne Adayındaki Duygusal Değişim

Hamileliğin 6. Haftası geldiğinde sadece bebeğinizde değil; sizde de bazı değişiklikler meydana gelir. Bu değişikliklerin başında da duygu yoğunlukları yer alıyor. Bazen mutlu olduğunuzu hissederken bir anda mutsuz ya da sinirli olabiliyor ve kendinizi ikili oynuyormuş gibi hissedebiliyorsunuz. Hormon seviyelerinden kaynaklanan bu değişim karşısında telaş etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git