Hamileliğin 7. Haftası

Hamileliğin 7. Haftası
22 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 585 kez okundu.

Hamileliğin 7. Haftası ile birlikte artık yaşadığınız değişimlerin daha fazla bir şekilde seyir gösterdiğinin farkına varmaya başlarsınız. Bebeğinizin organları gelişmeye devam ederken; son derece meraklı gözler ile ultrason ekranına bakmaya başlarsınız. 6. Hafta ile birlikte başlayan organ gelişimi 7. Haftada daha belirgin bir şekilde devam ettiğinden dolayı annelik hissiniz de artış gösterir.

Hamileliğin 7. Haftası’nda El ve Ayak Gelişimi

Hamileliğin 7. Haftası ile birlikte el ve ayak gelişimi bariz bir şekilde gözlenir. Ancak; el ve ayaklar gelişmiş bir insandaki gibi olmaz. Ultrasonda yüzgeç şekilleri görürsünüz. Bunlar aslında el ve ayakları işaret eder. Herhangi bir telaşa ya da endişeye gerek yoktur.

Hamileliğin 7. Haftası’nda Rahmin Boyutu

Anne karnında gelişmeye başlayan bebeğinizin organ gelişimi ve atık yerleşimini iyice yapmaya başlaması ile birlikte rahim hacminizde de artış yaşanır. Hatta bu artışın yaklaşık 2 kat daha fazla olduğunu da söyleyebiliriz. Bu dönemde mide bulantıları devam edebilir ve sabah kahvaltısında bir işkence bile yaşayabilirsiniz. Bu durumlar çok normaldir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git