Hamilelik Belirtileri

Hamilelik Belirtileri
19 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 529 kez okundu.

Hamilelik dönemi başladığında hormon seviyesi ve salgılanma düzeyinde değişiklikler meydana gelir. Normalden daha fazla artan hormonlar nedeni ile vücut düzeyinde bazı değişiklikler oluşur. Bu değişiklikler aslında hamilelik dönemine işaret eden belirtilerdir. Haftalar ilerledikçe belirtilerin sayısı ve görülme sıklığında da artış meydana gelir. Bu yüzden gebelik planlamayanlar belirtiler sayesinde doktora başvururlar. Yazımızda gözlenen belirtileri görebilirsiniz.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

  • Yorgunluk Hissi Artar

Normal zamanlarda da yorgunluk hissedilir. Ancak; hamilelik döneminde hissedilen yorgunluk kat ve kat fazladır. Bu yüzden de yorgunluk ve sürekli uyku hali gebeliğin en bariz belirtileri arasında yer alır. Çoğu zaman anne adayı gözünüzü açamayacak kadar yorgunluk hissine kapılır.

  • Mide Bulantısı Her Gebelikte Var

Her 3 hamileden en az 2 tanesi hamilelik döneminde mide bulantısı ve bununla birlikte seyreden kusma sorunu ile karşılaşmaktadır.

  • Aşerme Tatlı Belirtidir

Hamilelik döneminde duygu iniş çıkışları yaşandığından ve hormonlar değiştiğinden dolayı anne adayının bazı yiyecekler daha fazla hoşuna gider ve bir anda canı ister.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git