Hamilelikte 1. Hafta

Hamilelikte 1. Hafta
19 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 528 kez okundu.

Hamilelik döneminin belki de en hızlı geçen haftası 1. Haftası olmaktadır. Bunun sebebi; anne adayı daha hamile kaldığının farkında değildir. 1 haftalık süreçte doktorlar da kesin bir bulguya rastlayamıyorlar ve hamileliğin 1. Haftası için herhangi bir ultrason görüntüsü maalesef alınamıyor. Hamilelik dönemine başlangıç zamanı sayılan 1. Haftada anne herhangi bir bulguya saptamaz.

Hamileliliğin 1. Haftasında Ne Olur?

Hamileliğin 1. Haftasında adet 1 hafta gecikmiş sayılır. Hamilelik dönemi boyunca anne regl olamayacağı için aslında hamileliğin başlangıcı ve anne adayının bebeğini fark edebilmesi de yine 1. Haftadaki regl gecikmesine dayandırılmaktadır. Eğer hamile kaldığınızı düşünüyorsanız da kan tahlili ya da gebelik testi yaptırırsınız.

Hamileliğin 1. Haftasında Anne Neye Dikkat Etmeli?

Hamilelik döneminde içki ve sigara aslında doktorlar tarafından yasaklanır. Ancak; sizinki planlı bir hamilelik süreciyse bu dönemde sigara ve alkolü gebeliğinizi henüz öğrenmemişken bile bırakmanız büyük fayda sağlayacaktır. Üstelik devamlı şekilde kullandığınız ilaçlar varsa; doktorunuza gebelik planladığınızı söyleyip ilaçlar hakkında bilgi almanız gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git