Hamilelikte 4. Hafta

Hamilelikte 4. Hafta
21 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 589 kez okundu.

Hamileliğin 4. Haftası geldiğinde daha belirgin olaylar yaşanır. Bu olayların arasında meydana gelen değişimler aslında anne adayının artık gebeliği fark etmesine yardımcı olur ve bebeğin anne adayı tarafından fark edilmeye başlandığı ilk hafta hamilelik döneminin 4. Haftasıdır. Biz de bu yazımızda hamileliğin 4. Haftasında yaşanan gelişmeler hakkında sizlere bilgi vermek istedik.

Hamilelikte 4. Hafta Bebeğin Öğrenilmesi

Hamilelik planlayan anne adayları zaten meydana gelen değişimlerden dolayı büyük ölçüde gebe kaldıklarını hissedeceklerdir. Özellikle sürpriz bir hamilelik yaşayan bayanlar ise regl dönemlerinde gecikme yaşadıkları için hamile kalıp kalmadıklarını anlayacakları hamilelik testi yapmakta ve bu şekilde öğrenmeyi sağlamaktadır. Gebe kalındığı öğrenildikten sonra da uzun maraton başlar.

Hamilelikte 4. Hafta Bebeğin Gelişimi

Hamileliğin 4. Haftasına geldiğimizde döllenen yumurta hücresinin fallop tüpleri aracılığı ile uterusa atıldığı gözlemlenir. Uterusa inen yumurta ikiye ayrılır. Parçalardan bir tanesi uterusa yapışarak plasenta yani; bebeğin gelişeceği keseyi oluştururken; son parça ise bebek olarak büyümeye ve aynı zamanda da gelişme göstermeye başlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git