Hamilelikte 5. Hafta

Hamilelikte 5. Hafta
21 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 549 kez okundu.

Hamilelik döneminde 5. Haftaya gelindiği zaman artık hemen her anne adayı hamile olduğunun farkına varır. Daha önceki yayınlamış olduğumuz yazılarda belirttiğimiz hamilelik belirtileri 5. Hafta ile birlikte artık daha bariz bir şekilde gözlenmeye başlar. Durum böyle olunca da anne adayı ister istemez hamilelik bilincinin de içine girerek gebeliğe ruhen de başlangıç gösterir.

Hamilelikte 5. Hafta Mide Bulantıları

Hamilelik belirtileri arasında hemen her anne adayında rastladığımız mide bulantıları aslında hamileliğin 5. Haftasında kendisini göstermeye başlar. Bulantıları baş dönmeleri ve kusmalar da takip edebilir. Bu yüzden 5. Hafta da anne adayları çok fazla tek başına kalmamaları ve eşleri tarafından destek almaları gerekir.

Hamilelikte 5. Hafta Tehlikesi

Hamileliğin 5. Haftası aslında birçok tehlikenin yaşandığı süreçtir. Uterusta büyümeye başlayan bebeğin boyutu sadece bir susam kadardır ve 5. Hafta düşük tehlikesi vardır. Anne adayları 5. Haftada çok dikkatli olmalı ve çok fazla yüksek yerlere uzanmamalıdır. Stresten ve anne olma kaygısından uzaklaşmaları için ailelerinin ve eşlerinin desteğine ihtiyacı vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git