Hamilelikte 9. Hafta

Hamilelikte 9. Hafta
23 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 549 kez okundu.

Bebeğinizin artık tam bir insan görünümüne kavuştuğunu göreceksiniz. Hele ki; ultrason muayeneniz 9. Haftaya denk gelirse, büyük bir sevinç duyacağınızı da belirtmemiz gerekiyor. Bundan 8 hafta öncesine fasulye tanesi ya da balığa benzettiğimiz bebeğiniz artık tam bir bebek görünümünü almaya başlamıştır. Bu da sizin en büyük sevinç kaynağınız olacak gibi duruyor.

 

Hamilelikte 9. Hafta’da Bebeğin Gelişimi

  1. hafta ile birlikte kas ve kalp gelişiminin hızlı bir hal aldığını görmeye başlıyoruz. Kalp kapakçıkları artık 4 ayrı bölüme ayrılarak her birinin gelişmesi başlamıştır. Bebeğinizin kalp atış sesini yeni nesi ultrason cihazları aracılığı ile duymaya başlayabilirsiniz. Organ, kas ve sinir dokularının çalışması konusunda tam bir koordinasyon sağlanmıştır.

Hamilelikte 9. Hafta’da Anne Adayında Değişimler

Geçen haftalarda sıkça karşılaşılan duygu sallantılarında artık yaşarsınız. Bunun sebebi; bebeğinizi ultrasonda gördükten sonra artık gerçek bir bebeğim var tarzında cümleyi kullanıp bunun verdiği ağırlığı taşıyıp taşımama konusunda tereddüt yaşamaktır. Tereddüt yaşamamak ve artık daha sakin olmak için bir sonraki haftaları beklemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git