Hamilelikte Karın Kaşıntısı

Hamilelikte Karın Kaşıntısı
16 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 534 kez okundu.

Hamilelik döneminde birçok sorunla karşı karşıya kalınır. Bu sorunlar arasında hamilelikte karın kaşıntısı da yer almaktadır. Hamilelik döneminde karın kaşıntısı yaşayan anne adaylarının bu sorunun neden olduğunu da merak etmesi aşikar bir gerçektir. Eğer sizin de hamilelik döneminde karın kaşıntısı sorununuz varsa; bu yazımızı okuyarak kaşıntılar hakkında hemen bilgi edinmeye başlayabilirsiniz.

Hamilelikte Karın Kaşıntısı Nedenleri Nelerdir?

Hamilelik döneminde gözlenen karın kaşıntılarının sebebi; anne adayının vücudunda meydana gelen bazı değişimlerdir. Bu değişimler östrojen hormonunun normalden fazla salgılanması ve karın bölgesinde meydana gelen çatlaklıklardır. Hormonlar fazla salgılandığından dolayı sadece karın bölgenizde değil; aynı zamanda da el ve kol bölgelerinizde de kaşıntılar oluşur. Karın hacmi büyüyünce de karın kaşıntısı sorunu ortaya çıkar.

Hamilelikte Karın Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Çok şiddetli derecede ve günlük yaşamınızda yaptığınız aktivitelere kadar zorluk yaşatan bir kaşıntıya maruz kalmış durumundaysanız; o halde kremlerden yararlanabilirsiniz. Nemlendirici kremlerin ve bunun yanı sıra da çatlak önleyici kremlerin olumlu yönde gösterdiği etkileri göz ardı etmemenizde fayda var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git