Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar Neden Aldatır?
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 771 kez okundu.

Aldatma söz konusu olduğunda hep erkeklerden bahseder dururuz. Peki ya kadınlar? Kadınlar da aldatıyor, hem de hiç azımsanmayacak kadar. Kadının aldatması kulağa biraz tuhaf gelse de, ilişkilerde yaşanan sorunlar çıkmaza doğru giderken kadınlar da çareyi yeni bir seçenekte arayabilir. Aldatma oranları konusunda kadınlar erkeklere yaklaşırken, biz de kadınların aldatma nedenlerinin neler olduğunu araştırdık. Aslında kadınların aldatma nedenleri erkeklere göre biraz daha farklı olabilir. Erkekler için aldatma çoğu zaman tek gecelik bir ilişkiden ibaret olurken, kadınların aldatmasının genellikle duygusal nedenler olduğunu gözlemliyoruz. Peki, kadınlar neler aldatır?

İlişkinin Kötüye Gidiyor Olması

En önemli nedenlerden biri ilişkinin kötüye gidiyor olmasıdır. Flört dönemleri ya da evlilikte cicim ayları bittiğinde iki kişi arasındaki sorunlar da yüzeye çıkmaya başlar. İşler içinden çıkılmaz bir hal aldığında duygusal bir kaçış için kadınlar aldatma eğilimi gösterebiliyorlar.

Yeni Bir Heyecan 

İlişkilerin monotonlaştığı dönemler hem kadınlar hem de erkekler için potansiyel bir aldatma sürecidir. Bu dönemde hem kadın hem erkek yeni heyecan arayışlarına girebilir. Bu nedenle aldatan erkeklerin sayısı daha fazla olsa da, kadınlar da çoğu zaman yeni bir heyecan aradığı için aldatabiliyor.

İlgisizlik

Eşinden ya da sevgilisinden beklediği ilgiyi göremeyen kadın, ilgi gördüğü başka bir insana yönelebilir. Kadınların kendi içlerinde yaşadıkları bu ikilem, onları aldatmaya itiyor.

Seks

Seks, kadınlarda aldatma nedenleri arasında son sıralarda yer alıyor. Yine de kadınlar da yatakta mutlu olmadıklarında ve bunu karşı tarafla paylaşamadıklarında başka biriyle cinsel ilişki yaşamayı tercih edebiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git