Kadınlara Pratik Mutfak Önerileri

Kadınlara Pratik Mutfak Önerileri
16 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.168 kez okundu.

Hanımların en büyük keyiflerinden biri de yemek yapmaktır. Bazı zamanlar zorunluluktan yapsalar da kolları sıvayıp mutfağa girmek için can atarlar. Ailelerini mutlu etmek, konuklara ikram etmek için çeşitli yemeklere ve tariflere başvururlar. Uzaktan kolay gbi gözükse de bu telaşı ve stresi en çok bayanlar hisseder. Bunların yanında çalışan kadınların işi daha zorlaşıyor. Çalışan kadınlara mutluluk tavsiyeleri bu noktada büyük bir önem kazanıyor.

Pratik Mutfak Bilgileri

Ev hanımları için yemek yapmak hiç sıkıntı değildir. Hatta kimi zaman bu işi ticarete bile dökerler. Ancak çalışan kadınlar için bu iş hafife alınmayacak kadar zor ve meşakkatlidir. İş çıkışı yorgunluklarıyla uzun süre mutfakta vakit geçirmek istemezler. Mutfakta ayrıntı çoktur ve pratik mutfak bilgilerine ihtiyaçları vardır. Bunun için pratikte kendilerine ait metotlar geliştirmelidirler. Çalışan kadınlara pratik öneriler hazırladık.

Çalışan Kadınlara Öneriler

Çalışan kadının ev programı karmaşadan oldukça uzak pratik olmalıdır. Hazır et ve tavuksuları kullanmaktan kaçınanlar için; haşlanan tavuk suyunu buz kalıpları içerisinde dondurarak, çorba ve pilavlarınızda kullanabilirsiniz. Her gün domates rendelememek için domatesleri topluca rendeledikten sonra buz kalıplarında dondurun. Sonra hepsini bir poşete koyarak saklayın.

pratik-mutfak

Yemek hazırlamak artık daha kolay

Birkaç gündelik pratik önerimiz daha var. Salata yapmaya üşenen kadınlar için; taze nane, maydanoz, kıvırcıkları salatayı kuruttuktan sonra saklama kaplarının içinde dolaba koyun. Akşamları yıkamak ile uğraşmayın. Soslarla vakit harcamak istemeyenler için; tavuk kanadını soslayarak buzluğa koyun, istediğiniz zaman fırına verin.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git