Mutlu Bir İlişkinin Sırları

Mutlu Bir İlişkinin Sırları
24 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 715 kez okundu.

Sevgilinizle birkaç ay cicim ayları yaşadıktan sonra, birlikte televizyonun karşısına yayılmak, her zaman gittiğiniz yerde yemek yemek ve yakın arkadaşlarınızla yemeğe çıkmak gibi gitgide sıradanlaşan alışkanlıklar edinmeniz gayet normal. Bu küçük alışkanlıklar size kendinizi rahat hissettirebilir ve uygulaması kolay olabilir ama aynı zamanda mutluluğunuza karşı potansiyel bir tehdit de barındırır. Uzun süreli ilişkilerin en önemli sorununun sıkılmak olduğunu söylesek yanlış olmaz. İlişkilerin en önemli sorunlarından sayılan aldatma ve yalan söyleme söz konusu olduğunda, huzursuzluk insanları yoldan çıkarabilir ve aşk azalabilir. Mutlu çiftlerin ise her zaman tatildeymiş gibi davrandıklarını görebilirsiniz. Birbirinize her zamankinden daha çok ilgi göstermek, birlikte yeni deneyimler yaşamak sizi birbirinize daha çok yakınlaştıracaktır.

Mutlu Bir İlişki İçin Öneriler 

  • Bir cumartesi gecesi de arkadaşlarınızla buluşmak yerine, tüm geceyi onunla geçirin ve telefonlarınızı kapalı tutun. Zamanınızı sevgilinizle sinemaya giderek ya da yemek yiyerek geçiriyorsanız, ilişkiniz rutine bağlanacaktır. Haftanın bir gününü sadece baş başa geçirmek ise aşk ateşini yeniden yakmanızı sağlayacaktır.
  • Her ikiniz de ayrı ayrı spor salonuna mı gidiyorsunuz? Birbiriniz için vakit yaratmak istiyorsanız, birlikte bir spor dalı öğrenmeyi tercih edebilirsiniz. Kendinizi yeni aktivitelere kaptırdığınızda, birlikte vakit geçirmenin de değerini anlamaya başlayacaksınız.
  • Günün sonunda eve geldiğinizde ona ofis dedikodularını aktarmaktan vazgeçin. Onun yerine okuduğunuz bir makale hakkında konuşmayı deneyin. Günün nasıl geçti? gibi rutin sorular, zaman içinde ilişkinizi monotonluğa sürükler. Konuşacak yeni konular bulmalısınız. Bu, birbirinizin yeni yönlerinizi keşfetmenize de olanak sunar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git