Romantik Göz Makyajı

Romantik Göz Makyajı
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.120 kez okundu.

Dumanlı göz makyajı, romantik bakışlar yaratmak için ideal. Sevgililer günü için sevgilinizle birlikte özel bir akşam yemeği yemeyi planlıyorsanız, bakışlarınızı ön plana çıkaracağınız romantik göz makyajını tercih edebilirsiniz. Bu makyaj, ışıltılı görünümü ile bakışlarınıza da daha güçlü bir etki kazandıracak. Dünyaca ünlü yıldızların da tercihi olan ışıltılı göz makyajı, romantik makyaj ile buluşuyor.

Önce yüzünüzü nemlendiriciyle makyaja hazırlayın. Gün boyunca cildinizi korunacak ve cildinizi uzun süre nemlendirecek bir ürüne ihtiyacınız olacak. Gözlerinizde ışıltılı renkler kullanacağınız için  cildinizin mümkün olduğunca mat olmasına özen gösterin. Fondöten olarak Giorgio Armani’nin Maestro fondöteni tercih edebilirsiniz. Fondöten ile cildinizi makyaja hazırladıktan sonra, transparan pudrayla teninizi matlaştırın.

Ardından makyajın odak noktası olan gözlere sıra geldi. Uygulayacağınız dumanlı göz makyajı birden fazla rengi bir arada barındırdığı için, mutlaka far bazı uygulamayı tercih edin. Önerimiz; The Balm Put a Lid On It. Göz kapaklarınızı bej tonlarda farla makyaja hazırladıktan sonra metalik gri göz farını katlanma çizgisine kadar sürün.  Maybelline, Master Smokey, kalem farla kirpin dibini belirginleştirip ürünün arkasındaki sünger ile dağıtın. Maskara ile kirpiklerinizi kıvırın. Daha hacimli bir görünüm isterseniz, takma kirpik takıp üzerinden maskara ile geçerek daha güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz. Böylece dumanlı bir göz makyajı elde edeceksiniz. Dudaklarınızın ön plana geçmesini istemiyorsanız, ten rengi rujla makyajınızı bitirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git