Sağlıklı Hamilelik için Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Hamilelik için Yapılması Gerekenler
17 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 459 kez okundu.

Hamilelik dönemi özen gösterilmesi gereken bir dönemdir. Anne adayları hem kendilerini, hem de bebeklerini düşünmek zorundadırlar. Bu nedenle de hamilelik döneminin sağlıklı bir şekilde geçmesi için yapılması gerekenleri sizler için sıraladık. Aşağıda sıraladığımız maddelere uygun olarak hamilelik dönemini geçirmeniz demek; sağlıklı bir şekilde doğuma hazırlanmanız için de size yardımcı olacaktır.

Sağlıklı Hamilelik için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • Hamilelik dönemi boyunca tatlı ve hamur işi kategorisine giren gıda maddelerine çok fazla yanaşmamanız gerekiyor. Aksi halde gereğinden fazla kilo alırsınız.
  • Ekmek tüketimi konusunda çok dikkatli olmanız lazım. Sadece ana öğünlerde ve az miktarda ekmek tüketmek daha doğru bir seçim olacaktır.
  • Meyve tüketimi yaparken ara öğünleri tercih etmenizde fayda var. Meyve tüketirken ana öğünler yerine; ara öğünleri seçmek öğütmek açısından size yarar sağlayacaktır.
  • Yemek yeme konusunda sadece et ya da sadece sebze tüketimi yapmamanız lazım. Et ve sebze oranını iyi bir şekilde dengelemeniz gerekiyor.
  • Yemekten ziyade uykuya da dikkat edin. Uyku düzeninizi bozmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git