Şal Modelleri Seçimindeki Ayrıntılar

Şal Modelleri Seçimindeki Ayrıntılar
17 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 392 kez okundu.

Şal bayanı en naif gösteren aksesuarlardan biri olmaktadır. Her bayanın dolabında en az iki tane olması gereken bir aksesuardır. Eski ve şimdiki neslin hala vazgeçilmezi olan şal modelleri her bayanın en çok tercih ettiği el işlerin başında gelmektedir. Birçok bayan her daim çantasında kış aylarında sırtına atmak için bir şal bulundurur. Eğer yoksa bile alır eline iki şiş bir ip işler. En başta da dediğimiz gibi bayanı naif ve narin gösteren aksesuarlardan biri olduğu için her bayanın tercihi olmaktadır.

Şal İşlemek İsteyenler İçin Örnekler

Şal işlemek isteyenler için basitten zora kadar birçok örnek bulunmaktadır. Önemli olan siz şal modelleri ararken hangi aparatı daha rahat kullandığınız olmaktadır. Önce buna karar verin şal için hangi aparat ile işlemek size kolay gelecektir. Çünkü şal için birçok aparat ile işlemek mümkün olmaktadır. Mesela; tığ ile işleyebilir, kasnak üzerinde işler sonra birleştirebilir yada şiş üzerinde işleyebilirsiniz.

Son yıllarda şal modelleri için en çok tercih edilen modellerin başında kasnakta işlenen şal örnekleri olmaktadır. Kasnağın üzerinde işlenen şal sonrasında birleştirilerek şal haline gelir. Ayrıca dolgu ile yapılan fıstıklı modellerde son zamanlarda çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Fakat hiç eskimeyen modellerin arasında en çok tercih edilen ise motif şal örnekleri olmaktadır. Motif şal modeli ise birçok motifi işleyip sonra arasına basit bir model koyarak birleştirilmesinden oluşmaktadır. Yıllardır birçok motif model var olmakta ve her biri ayrı ayrı şık durmaktadır.

Bunların yanı sıra son zamanlarda simli ve kılçıklı ipler ile yapılan şallarda çok dikkat çekmektedir. Aslında yapım içinde çok ilgi çeken bir model tercih etmenize de gerek yoktur. Sebebi ise zaten ipin kendi ilgi çeken olduğu için basit bir model bile çok şık durabilir.

Yeni Başlayanlar İçin Şal Modelleri

Eğer daha önce elinize hiç şal almadıysanız bu işleyemeyeceğiniz anlamına gelmez size anlatacağımız iki yöntem ile de çok rahatlıkla şal modelleri yapabileceksiniz. İlk olarak tığ yani mil ile işleyebileceğiniz bir model olan örümcek modeli yaparak basit bir şaldan başlayabilirsiniz. Örümceklerin arasına küçük motifler yaparak şalınıza dana bir şıklık katabilirsiniz. Eğer motif yapmayı bilmiyorsanız simli veya kılçıklı ipi alarak sadece örümcek yaparak bile şal yapmanız mümkün olmaktadır. Bir diğeri ise şiş üzerinde şal örneği olmaktadır. Yapmanız gereken herhangi bir örnek belirleyerek yapmanız kolayınıza giden örnek her ne olursa olsun onu etol şeklinde işlemeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git