Sevgili Miyiz Arkadaş Mı?

Sevgili Miyiz Arkadaş Mı?
26 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.093 kez okundu.

Yakın bir arkadaşınız ile ilgili zaman zaman böyle sorular aklınıza geliyor mu? Günümüz ilişkilerinde sıkça karşılaşılan bir durum sevgili ile arkadaşlık arasında kalmak. Öyle ki sadece cinsel ilişkiye girmek için buluşan arkadaşlar da var. Böyle durumlarda kadınlar daha duygusal olduğundan, sevgili mi yoksa arkadaş mı oldukları konusunda kafalarında karışıklık olabiliyor. Ayrıca yakın arkadaşlar arasında da böyle kafa karışıklıkları olabiliyor. Arkadaşınızla şu sıralar gereğinden fazla görüşmeye, telefonda konuşmaya, haberleşmeye başladıysanız kafanızın karışması oldukça normal.

Zaten böyle dönemlerin de en fazla 2-3 hafta için de sonuca varır ve arkadaş mı yoksa sevgili mi olduğunuzu anlarsınız. Sevgili olmaya yüz tutan iki arkadaş için ilişkinin en güzel dönemleri de aslında bunlardır. Flört etmek, bir yandan da arkadaş gibi davranmaya çalışmak her iki tarafta da güzel hisler uyandırır. “Biz şimdi tam olarak neyiz?” diye de tabir edebileceğimiz bu dönemde karşı taraf bir adım atmadan adım atmaya da korkarız. Böyle dönemler sevgili olacakken dost kaldığınız ya da arkadaşken sevgili olduğunuz dönemlerin başlangıcıdır ve dikkatli olmakta yarar vardır.

Karşınızdaki insanın da arkadaştan biraz ötede davranmaya başladığını fark ederseniz harekete geçebilirsiniz. Onun da sizinle aynı duyguları hissedip hissetmediğini zaten davranışlarından da anlayabilirsiniz. O dönemde cesaret edip de karşınızdaki kişiye duygularınızı açarsanız önünüzde iki seçenek var; ya arkadaşlıktan aşka dönüşen bir ilişki yaşar ya da  arkadaşınızı kaybetmek. Yine de cesaretinizi toplayıp duygularınızı ona açarak en azından  kafanızdaki toz bulutunu da yok etmesini sağlarsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git