Şimdi Tatil Zamanı

Şimdi Tatil Zamanı
30 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 359 kez okundu.

Yaşadığımız ülke hem tarihi ve kültürel değerleri hem de doğal güzellikleri açısından dünyanın önde gelen turizm cennetleri arasında sayılmaktadır. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine yılın her mevsimi her zevke uyacak bir tatil bölgesi bulabilmek mümkün.

Yaz aylarında Akdeniz ve Ege bölgelerinin Kaş, Kemer, Bodrum, Marmaris, Kuşadası gibi muhteşem denize sahip tatil merkezleri ön plana çıkarken, Karadeniz bölgesinin Trabzon, Rize, Giresun gibi yüksek yerleri de yazın bunaltıcı sıcağından kaçmak isteyenler için biçilmiş kaftandır.

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan topraklarımızdaki tarihi dokuyu yakalamak isteyenler ise İstanbul başta olmak üzere pek çok Anadolu şehrimiz gidip görülmesi gereken yerler arasındadır.

Şüphesiz Türkiye sadece yaz turizmi için değil kış turizmi için de tatilcilerin ilgi odağındadır. Hem yerli hem yabancı kış sporları tutkunu birçok turist için Uludağ, Kartalkaya, Palandöken, Sarıkamış, Saklıkent gibi kış turizminin elverişli olduğu merkezler vazgeçilmezler arasındadır.

Son yıllarda özellikle turizm sektöründe yapılan yatırımların ülke turizmine büyük artı getirdiği ortada. Bu yatırımlardan en önemlisi de turistik tesislerin sayısını artırılması ve buna bağlı olarak kaplıca ve otellerin profesyonel ekiplerce daha iyi bir şekilde denetlenmesidir. Turizme yapılan bu yatırımlar hem kış turizmi hem de yaz turizmi için turistlerin Türkiye’ye öncelik vermesini sağlamıştır.

Soğukların artık iyice kendini hissettirdiği ve karlı günlere merhaba dediğimiz şu günler kış tatil planı yapmak için tam da zamanı. Özellikle yazın tatile gidemeyenlere ve sömestr tatilinin ikinci yarısını değerlendirmek isteyen çocuklu ailelere geç kalmadan bir kış tatili planı yapmalarını öneririm. Ne kadar erken plan yaparsanız o kadar iyi.

Kış aylarında uçak bileti fiyatları yüksek olduğundan erken rezervasyon yaparak en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı uçak bileti bulabileceğiniz hem yerli hem de yabancı pek çok havayolu şirketi var.  Ayrıca tüm bu bilet işlemlerinizi de ister evden koltuğunuzdan isterseniz de kahvenizi yudumlarken cep telefonunuzdan gideceğiniz yere yapılan uçuşların saatlerini ve bilet fiyatlarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti alabilirsiniz. Her şey bu kadar kolayken, geç kalmadan kış tatili için nereye gitmeli onu planlamaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git