Yatmadan Önce Cilt Bakımı

Yatmadan Önce Cilt Bakımı
3 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 671 kez okundu.

Uykuya dalmak için yatağa gitmeden önce cildinizi de buna hazırlayın. Gece boyunca cildinizin nefes almasını sağlamak ve gözeneklerde biriken kalıntıları atmak için geceleri mutlaka cilt bakımı yapmalısınız. Bunun için yüz yıkama jeli ya da köpüğüne, nemlendiriciye, toniğe ve göz çevresi bakımı için göz kremine ihtiyacınız olacak. Yaşınız ilerlediyseniz, gece kremlerinizi de nemlendirici sonrası sürebilirsiniz. Peki, yatmadan önce cilt bakımı nasıl yapılır?

İlk olarak günlük cilt bakımının bir parçası olarak yüz yıkama işlemini gerçekleştirin. Ellerinizi sabunla temizledikten sonra, su ile ıslattığınız cildinizde jel ya da köpük formdaki temizleyiciyi dairesel hareketlerle masaj yaparak gezdirin. Daha sonra ılık hatta soğuk su ile yüzünüzü yıkayıp temizleyin. Kurulamak için kağıt havlu kullanın. Daha sonra bir pamuğa tonik dökerek kompres yaparak cildinize uygulayın. Tonik, temizleyici sonrası açılan gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve siyah nokta ve akne oluşumunu engeller.

Tonik sürdükten sonra kuruması için birkaç dakika bekleyin ve ardından nemlendirici uygulayın. Nemlendiriciyi, göz çevreniz hariç yüz, boyun ve dekolte bölgenize uygulayın. Temizleme ve tonikleme işlemi için de boyun ve dekolte bölgenizi bakım rutininize dahil etmelisiniz. Nemlendirici sürdükten sonra, bu kez göz çevresi kreminizi piyano hareketleri ile göz çevrenize uygulayın. Artık yazmaya hazırsınız. Buna ek olarak haftada bir ya da iki kez peeling ya da maske işlemini de akşam cilt bakım rutininize dahil edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git