90’lar Modası

90’lar Modası
11 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 1.087 kez okundu.

Geçmişten günümüze gelen ve hala kullanılan pek çok trend vardır. Özellikle son dönemlerde 90’lı yıllarda kullanılan parçalar sıklık ile karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle modanın kendini dönem dönem tekrarladığını söylemek mümkündür. 90’lardaki trendler oldukça unutulmazdı ve bu sebeple de hala kendini tekrar etmektedir. Bahsettiğimiz yılların kendine özgü bir moda tarzı vardı. Hem rahat hem de şık kıyafetler ön plandaydı.

Kesik üstler, salopetler, yüksek bel pantolonlar, sırt çantaları, yüksek tabanlı spor ayakkabılar bundan böyle geri döndü. Neredeyse yaklaşık iki yıldır bu parçalar sürekli karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yüksek bel pantolonlar kadınlar tarafından çok beğenilmekte ve değişik tasarımları dikkat çekmektedir. İçinde bulunduğumuz dönemde nereye gidersek gidelim yüksek bel pantolonları görmek mümkün hale gelmiştir. Bunun dışında 90’ları iyi bilenlerin hatırlayacağı bele bağlama modası da yeniden doğmuştur. Özellikle genç kızların çok kullandığı bele bağlama modasının geri geldiğini söylemek doğru olacaktır. Genellik ile kot şortların üzerine kareli gömlek bağlanarak yapılan bu akım oldukça tutmuştur. Spor bir görünüm için bire bir olduğunu söylemek mümkündür.

90’lar modası en çok gençler tarafından sevilmektedir. Çünkü 90’lar modası hem rahat hem de şık bir görünüm yaratmaya elverişlidir. Bu nedenle de bu yıllardaki trendlerin hayranları çok fazladır. Yalnızca giyimi ile değil, 90’lar müzikleri ve kendine özgü başka özellikleri ile de oldukça fazla hayrana sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git