Akne Lekelerini Giderme Yöntemleri

Akne Lekelerini Giderme Yöntemleri
7 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 772 kez okundu.

Akne lekelerini gidermek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunların başında bitkisel maskeler, ilaç tedavisi ve lazer tedavisi gelmektedir. Akne lekeleri biz kadınların başına her daim bela olmuştur. Bazen sivilceleri sıkmaktan dolayı oluşur bazense sivilce geçer fakat izi kalır. Bu izler cilt renklerine, cilt tiplerine ve yapılan bakıma göre değişebilir. Bazıları açık renkli küçük lekeler olur bazıları ise kahve renkli ve büyük lekeler olur.

Lazerle Akne Tedavisi

Lazerle akne tedavisi en etkili yöntemlerden biridir. Hem kesin sonuç verir hem de kısa sürelidir. Fakat pahalı bir tedavi yöntemi olduğu için geri planda kalmıştır. Lazer tedavisinin esasında cilt altına gönderilen lazer ışınları ile lekelerin temizlenme esasına dayanır.

İlaç İle Akne Tedavisi

Çeşitli krem ve ilaçlarla yapılan akne tedavisidir. Cilt doktorunun verdiği ilaçlar ile yapılır. Fakat bu tarz ilaçlarla yapılan tedaviler oldukça uzun sürmektedir. Bir yılı aşkın bir süre sonunda ancak sonuç vermektedir. Ayrıca ilaçların düzenli kullanılması gerekmektedir bunun yanında cildin güneşten çok iyi bir şekilde korunması gerekmektedir.

Bitkisel Maskeler İle Akne Tedavisi

Doğal yöntemler ile cilde uygulanan çeşitli peelingler ile olumlu sonuç almak da mümkün. Bu yöntemde önemli olan nokta cildin iyi korunması gerekiyor ve her şeyde olduğu gibi düzenlilik. Sizlerle paylaşacağım maske ile akne lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Elma Sirkeli Maske Tarif;

Bir yemek kaşığı elma sirkesinin içerisine bir yemek kaşığı su ekleyip güzelce karıştırıyorsunuz. Hazırladığınız bu karışımı her gün akşamları bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürüyorsunuz. Bu maske için yarım saat yeterli olacaktır. Yarım saatin sonunda maskeyi cildinizden temizleye bilirsiniz.  Elma sirkesi içeriği nedeniyle cildinizi kurutacaktır. Bu nedenle uygulama sonunda cildinizi nemlendirmeyi unutmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git