Akupunktur ile Sigara Bırakma

Akupunktur ile Sigara Bırakma
8 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.222 kez okundu.

Vücudun belirli noktalarına iğne batırılması tedavisi olarak bilinen “akupunktur”, günümüzde birçok sağlık sorunu ve sigara gibi bağımlılıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Türkiye’de uzun yıllardan bu yana özellikle kilo vermek isteyenler arasında oldukça popüler olan ve bu süreçte önemli bir yardımcı tedavi olarak tanınan akupunktur; sigara bağımlılığından  kurtulmak için de tercih edilmektedir. Yaklaşık üç bin yıldan beri insan sağlığı için uygulanan ve batıda yoğun araştırmalar sonucu ortaya çıkan akupunktur, vücut yüzeyindeki bazı noktalara iğne batırılması yöntemidir.

Akupunktur Nasıl Yapılır? 

akupunktur-ile-sigara-birakma-3

Vücuttaki bazı noktaların iğnelenerek, hastalığın tedavi edilmesini hedefleyen akupunktur, ülkemizde genellikle ağrı giderilmesi konusunda yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Halbuki akupunktur, semptomları ortadan kaldırmanın dışında daha birçok hastalığa tedavi sunan bir yöntemdir.

Akupunktur ile Sigara Tedavisi  

Akupunktur ile sigara tedavisi ile, uygulanan kişilerin büyük bir bölümünde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Vücutta ve kulakta, yeri belli olan noktalara özel iğneler batırılarak yapılan, akupunktur ile sigara bırakma tedavisi, tamamen acısız ve steril bir yöntemdir. Belirli yerlere batırılan iğnelerle başlayan uyarılma, beynin gerekli kodlamaları algılamasını sağlamaktadır. Bu da, vücut ve beyinin birlikte hastalığı tedavi etmelerine yardımcı olmaktadır.

akupunktur-ile-sigara-birakma-2

Akupunktur ile sigara bırakma tedavisi sonunda, sigara bağımlısı olan kişi, artık sigaraya eskisi kadar ihtiyaç duymamaya başlar. Bu yöntem, vücuttaki ve beyindeki normalin dışına çıkan, elektriksel ve kimyasal dengelerin de normale dönmesini sağlar. Sigarayı bırakmaya karar vermeniz, akupunktur ile sigara bırakma tedavisinden yararlanabilmeniz için yeterlidir. Yaşamınız boyunca alabileceğiniz en önemli kararlardan birisi olan sigara bırakma kararı, tedavi sürecinin en önemli ve en büyük adımıdır. Bu kararı verdikten sonra akupunktur tedavi yöntemi, sigarayı bırakma konusunda size yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git