Bebek İçin Alışveriş Ne Zaman Yapılmalı

Bebek İçin Alışveriş Ne Zaman Yapılmalı
3 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 139 kez okundu.

Heyecanlı anne adayları her şeyi bir an önce alıp köşeye çekilmek ister kimi anne adayları ise zamana yayar yahut bebeğin doğmasını ve sonra alışveriş yapmayı bekler. İki seçenekte pekte sağlıklı görünmüyor. İlk 7 ay içerisinde tamamlanması gerektiği önerilir bunun sebebi erken doğum yaşanılabilir bir durum olduğu için tedbir amacıdır. İlk 3 ay cinsiyet belirleyici olmayan eşyaların tamamlanması önerilir (bebek arabası, bebek beşiği, emzik, biberon, mama sandalyesi, oyun halısı, bebek yıkama küveti, banyo termometresi, bebek sabunu şampuanı, bebek bezi, bebek yağları, pudra gibi )
Eğer yavaş yavaş alınırsa zamana yayılırsa alışverişiniz, maddi açıdan da zorluk yaşamazsınız.
3 ila 6 ay arasındaki alışveriş sürecinde ise yani 3 ay içerisinde, cinsiyet belli olacağından renkli kıyafetleri çorapları, havluları, dekorasyonları alınmalıdır. Hastaneye götüreceğiniz çantanızda eksik bulundurmamaya özen göstermelisiniz ve ince düşünmelisiniz. Her daim elinizin altında tutmalısınız yakınınızda olmalı her duruma karşı dikkat etmelisiniz.

BEBEK İÇİN İHTİYAÇLAR

Yeni doğan bebek bezi, bebek yıkama küveti ve yıkamayı kolaylaştıracak olan küvet iç hamağı, banyo termometresi, doğal ve yumuşak bir banyo süngeri, kullanışlı olan şapkalı havlular ya da bornoz, tülbent, tırnak temizliği için bebek makası, kulak çubuğu, bebek alt değiştirme bakım örtüsü, yeni doğan bebeklerin hassas ciltlerine uygun şampuan, losyon, pişik kremi, pudra, ıslak alkolsüz temizleme bezi/ mendili, kulaktan ölçümlü ateş ölçer, sağacağınız süt için süt poşeti, biberon, emzik, biberon ısıtıcısı, bebek telsizi, omuz bezi, yeni doğan bel destekli olan otomobil koltuğu, bir kaç oyuncak, bebeğin zaman geçireceği salıncak, biberon fırçası, ilaç kaşığı, eczanelerden bebekler için satılan deniz suyunu kullanmak rahat nefes almasını sağlayacaktır, burun aspiratörü, kıyafet, tulum, bebek bezi.

KENDİNİZ İÇİN İHTİYAÇLAR

Emzirme sütyeni hayatınızı kurtaracak, doğumda hastanede konaklayacaksınız taburcu olana kadar kullanacağınız mevsimine uygun pijama takımı, gecelik, terlik, sabahlık, göğüs ucu kremi, emzirme yastığı, göğüs pedleri, dışarıda rahat emzirebilmek için emzirme örtüsü, süt sağma makinesi, göğüs ucunu korumak için silikon uçlar, kanguru, port bebe, malzeme çantası, sırt taşıyıcısı, ana kucağı, yürüteç, hoppala, salıncak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git