Boşanmanın Kolay Atlatılma Yolları

Boşanmanın Kolay Atlatılma Yolları
28 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 902 kez okundu.

Evlilik her genç kızın hayalidir. Mutlu bir yuva, neşeli çocuk sesi, romantik yemekler ve romantik bir eş her genç kızın hayallerini süsler. Daha sonra belli bir yaşa geldikten sonra kendine uygun, aşık olduğu bir eş bulur ve evlenirler. Ama her zaman her ilişki mutlu bir şekilde sürüp gitmiyor.

Şiddet, geçimsizlik, yakın akrabalar, çocuk olmaması ve birbirlerine uygun olmadıklarını anladıktan sonra çoğu evlilik bitmektedir. Böylesi durumlarda erkek daha güçlü ve daha çabuk toparlanır fakat kadın yeni bir hayat yeni bir düzen ve yalnız başına ayakta durmak zorundadır o dönemde. Bu dönemde depresyona girmemek mümkün değil diyen kişilere itimat etmeyin çünkü bu tarz durumlarda atlatmanın yolları tabiki de mümkündür. İlk başta şunu unutmayınız boşanmış olmanız sizler için bir son değildir bunun tersine sizler için yeni bir hayat yeni bir başlangıçtır güçlü olun.

Daha sonra kafa toplayabilmek için bulunduğunuz yerden biraz uzaklaşın mesela tatile gidin gezin, eğlenin, güzelliklerinin tadını çıkarın. Geri döndüğünüzde ona ait olan veya size onu hatırlatan bütün eşyaları atın eğer bunu istemiyorsanız henüz kendinizi o kadar güçlü hissetmiyorsanız göremeyeceğiniz bir yere kaldırın. Kendi dolabınızda bulunan kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı, çantalarınızı yani kısacası sizi güzel gösteren yeni şeyler yeni tarzlar bulun kendinize dolabınızı baştan döşeyin.

Evinize ve kendinize çeki düzen verebilmenin en önemli kurallarından biri de spor yapmanız bol bol spor yaparak daha çok huzurlu olun ve güne enerjik başlayın. Etrafınızda ortak olan birçok arkadaşınız bulunacak ve doğal olarak bir çoğunu bu yüzden kaybedeceksiniz sakın bu yüzden karamsar olup üzülmeyin sizin yanınızda olan her zaman size destek olan arkadaşlarınızla daha sık vakit geçirin dertleşin. Bunların hepsinin içinde belki de en önemli olan ise ailedir, aile hiçbir zaman bırakılmamalı hatta tam tersine eskisinden daha fazla onlarla vakit geçirilmelidir çünkü aile size güven verir sizin daha fazla güçlü olmanıza yardımcı olur. Unutmayın ki her son yeni bir başlangıçtır kendinizi bırakmayın ve yolunuzda dik bir şekilde ilerleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git