Bu Kış Tatilinizi Paris’te Geçirmeye Ne Dersiniz?

Bu Kış Tatilinizi Paris’te Geçirmeye Ne Dersiniz?
15 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 314 kez okundu.

Kış sezonunun açılması ile birlikte kış tatil planları da çoktan yapılmaya başlandı. Ulaşım masrafları, konaklama ücretleri derken doğru tatil seçenekleri için bir hayli araştırma yapmak gerekiyor. Aklınızda gideceğiniz şehrin özellikleri, nerede kalınır, nerede gezilir, nerede yemek yenir gibi birçok soru işareti belirecektir. Bu sorulara cevap ararken sıkılacak herkesin akın ettiği ülkelere doğru yola koyulacaksınız. Ve hakkında hiç bir şey bilmediğiniz bir yerde, belki de çok fazla şey kaçırmış olacaksınız. Bu sebeple tatilinizin keyifli geçebilmesi için size hem hesaplı hem de muhteşem bir şehirden bahsetmek istiyorum; Paris.
Paris, Fransa’nın kalbi ve aynı zamanda başkentidir.  Sanatsal ve kültürel yapısı ile ekonomik anlamda da Fransa’nın en çok ziyaret edilen şehridir. Paris’te her tarza ve bütçeye uygun bir çok turistik mekan bulunuyor. Bu sebeple Paris’in mükemmel mimarisi ve heyecan verici modası ile tatiliniz çok keyifli bir hal alacaktır. Aynı zamanda dünyanın da en çok ziyaretçi alan bölgesidir ve her yıl binlerce turist ağırlamaktadır.

Eşsiz yapıları ve mutfağı ile ünlü Paris için kış dönemi ayrı bir keyiftir. Gezip görülecek birçok seçenek vardır. Mutlaka görülmesi gereken ünlü yapıların başında Eyfel Kulesi, Disneyland, Louvre Müzesi, Sacre Coeur Kilisesi, Zafer Takı, Versay Sarayı, Notre Dam Katedrali, Orsay Müzesi, Opera Binası ve Pere Lachaise Mezarlığı gelir.

Paris’in dikkat çeken ve yoğun ilgi gören yapılarının yanı sıra bahçeleri ve meydanları da gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır. Sen Nehri, Luxemburg Bahçesi, Şanzelize Caddesi, Concorde Meydanı ise şehrin en çok ziyaret edilen diğer adresleridir. Dilerseniz şehrin diğer gezi noktaları olan Montmartre Tepesi ve Ressamlar Tepesi’ni de görebilirsiniz.

Şehirde konaklama için birçok lokasyon mevcut. Şehir merkezinde ki otellerde kalarak, Paris’in ünlü bölgelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Paris mutfağında damak tadınıza uygun çeşitli lezzetler bulabilirsiniz. Şehrin ünlü gece kulüplerinde eğlenebilir, kültürel faaliyetlerinden yararlanabilirsiniz. Paris’e ulaşım için yerel havayolu şirketlerinin kış sezonunda düzenlediği kampanyaları takip ederek seyahatiniz için gereken en hesaplı bileti bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git