Cildi Gençleştiren Bitkiler

Cildi Gençleştiren Bitkiler
10 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 732 kez okundu.

Cildimizin daha güzel daha genç ve daha pürüzsüz olması için bazı vitaminlere ihtiyacımız vardır. Bu bitkilerle yapılan bu maskeler yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

  • Papatya

Papatya kadınların en sevdiği çiçeklerden biridir bu suyu uygulayınca, siz de bir papatyaya benzeyeceksiniz. Evet, öncelikle bir tutam kadar papatyayı kaynar suya atınız ve biraz beklediğinizde süzülmüş olacaktır. Sudan papatyaları alın.  Bir havluyu suya batırınız ve ıslak havluyu yüzünüze koyun. Biraz bekledikten sonra havluyu yüzünüzden alın ve soğuk su ile ıslatılmış başka bir havluyu yüzünüzde 1 dakika kadar bekletin. Bu uygulamayı birkaç kere daha tekrarladıktan sonra yüzünüz daha pürüzsüz olacaktır.

  • Gül suyu

Gül suyu iyi bir yüz gençleştiricidir, yüzünüzün daha genç görünmesi için cildinizi gül suyu ile birkaç kere yıkamanız yeterli. Gül suyu yüzünüzün daha genç görünmesinin yanında yüzünüzü daha canlı ve daha renkli görünmesini sağlar. Gül suyu cildinizin dış etkenlere karşısında daha da güçlü olmasını da sağlar.

  • Kiraz suyu

Yazın güzel meyvelerinden biri olan kiraz ile de gençleşebilirsiniz. Öncelikle kirazın suyunu çıkartınız. Çıkarttığınız bu suyu yüzünüz de on- beş dakika kadar bekletiniz daha sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayınız,  (Aynı zamanda kiraz suyunu cildinize sürmeden önce de yıkayınız. ) Bu losyon ile cildiniz yenilenir ve normalde cildinizin görmediği ışıkları görür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git