Cilt Bakımı için İpuçları

Cilt Bakımı için İpuçları
26 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 586 kez okundu.

Çok sayıda cilt bakim ürünü bulunmaktadır. Bilmeden kullanacağınız bu ürünler cilt sağlığınızı bozabilir. Yağlı, kuru ve karma gibi cilt tipleri bulunmaktadır. Önemli olan bu cilt tiplerine uygun ürünler kullanmanızdır. İçeriğini bilmediğiniz ve markasına güvenmediğiniz ürünleri kullanmamanız önerilir. Bilmediğiniz ürünlerin içinde ki maddeler, cildinizde alerjik reaksiyon oluşturabilir ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden cilt bakım ürünleriniz, profesyonel kişiler tarafından seçilmelidir. Kullandığımız makyaj malzemeleri için de aynı tehdit devam etmektedir. Cilt tipinize uygun ürünler kullanmalısınız.

Cildiniz vücudunuzun en hassas bölgelerinden biridir. Dış etkenlerden çok fazla etkilenir. Bu yüzden düzenli olarak yapılan cilt bakımı, sizi daha canlı ve diri bir cilde sahip kılacaktır. Her güzellik salonunda farklı şekillerde cilt bakımları yapılmaktadır. Bu cilt bakımları cilt tipinize göre uygulanır. Bu işlemler; cilt tonunu eşitleme, akne tedavisi, cildi parlatma gibi sonuçlar ortaya koyar. Ancak her güzellik salonunda aynı profesyonellikle işlemler uygulanmamaktadır. Bu yüzden profesyonelliğinden emin olduğunuz güzellik salonlarını tercih edin.

beauty-21

Cildinizi her zaman temiz tutmaya çalışın. Bu temizlik sabunla yıkamak değildir. Sabun herkesin yüzüne yarar sağlayacak bir madde değildir. Nadir de olsa alerjik reaksiyonlar yaratabilir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız. Bu risk diğer cilt bakım ürünleri için de geçerlidir. Örneğin herkesin kullandığı tonik sizin cildiniz için yarar sağlamayabilir.

Bol su içmek cildinizi yeniler ve temizler. Toksinlerden arındırır. Güneş cildiniz için zararlı bir etkendir. Bu yüzden günlük kullanacağınız güneş koruyucu kremler sizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır. Kullandığınız makyaj ürünlerinin de güneş koruyuculu olanlarını tercih edin. Yedikleriniz de cilt sağlığınızı etkiler. Yağlı yiyecekler sivilce oluşumunu tetikler. Sivilce oluştuktan sonra sivilceleri yok etme istediğiniz sonucu yaptığınız dokunmalar, sivilcenin daha çok yayılmasına neden olabilir. Uyku da cilt sağlığını etkiler. Güzel bir uyku süreci geçirmediğiniz ya da uykusuz kaldığınız zaman göz altında torbalanma ve morluklar oluşur.

Cildinize uygun günlük nemlendiriciler kullanın. Hayatınızda ki stres, kötü alışkanlıklar vücudunuzda ve cildinizde etkiler oluşturur. İyi ve canlı bir cilde sahip olmak için, hayatınızdan stresi ve kötü alışkanlıkları çıkartın.

Cilt bakımı hakkında daha fazla bilgi ve profosyonel destek almak isterseniz www.epibeauty.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git