Ciltteki Kırışıklıklar İçin Maskeler

Ciltteki Kırışıklıklar İçin Maskeler
17 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 734 kez okundu.

Zamanın getirmiş olduğu yorgunlukları, kederleri, sevinçleri, gülümsemeleri yüzünüzde canlandırdığınız her an yavaş yavaş kırışmaya başlayan bir cilde sahip olduğunuzu anlamaya başlarsınız. Yaşlanmanın ilk etkilerinden olan kırışıklıkları önlemek ve daha genç görünmek isteyen kişiler için en güzel çözüm kırışıklıkları gideren maskelerdir.

Kırışıklık giderici maskeler kozmetik ürünlerinden alınabilir. Ancak kırışıklık için alınan kozmetik ürünlerinin içerisindeki kimyasal ürünlerin zararlarını önlemek için doğal kırışıklık maskeler tercih edilmelidir.

Kırışıklıkları Gidermek İçin Maskeler;

  • Haftada bir kere keten tohumları suda kaynatılarak lapa haline getirilir. Oluşan lapa yüzde ve ciltte bulunan kırışık bölgelere uygulandığında cildi daha da pürüzsüzleştirecektir. Kırışıklıkları önlemede en kesin ve etkili yöntemdir.
  • Yaş mayalardan bir tanesine krem kıvamına gelinceye kadar ılık su ilave edilerek karıştırılmalıdır. Oluşan karışım yüzde ve ciltte görülen kırışıklıklara sürüldükten sonra yarım saat beklenip yıkanmalıdır.
  • Bir kaşık bala birkaç damla limon suyu damlatılır daha sonra iki yumurtanın akı ve bir kaşık badem yağı eklenip çırpılır. Oluşan karışım kırışıklıkların azalmasında oldukça etkilidir. Her hafta 10- 15 dakika yüzde bekletilerek maske şeklinde uygulanmalıdır.
  • Yaz aylarında çilek suyu ve gülsuyu ile yapılan karışım ciltte bulunan kırışıklıklara uygulandıktan sonra bir saat beklenmelidir. Bir saatin sonunda karbonatlı su ile cilt temizlenmelidir. Kırışıklara karşı etkili bir çözümdür.
  • Bir yemek kaşığı süt ile yumurta sarısını karıştırıp oluşan karışım maske olarak uygulanıp 15 dakika bekletilmelidir. Daha sonra limonlu su ile yıkandığında kırışıklıklar azalmış olacaktır.
  • Yarım salatalık küp şeklinde doğrandıktan sonra bir yumurtanın akı, iki kaşık mayonez ve yarım fincan kadar zeytinyağı ile karıştırılıp ciltte bulunan kırışıklıklara uygulandığında hem kırışıklığı azaltır hem de cilde iyi gelir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git