Dijital Dünyada Başarılı Olmanın 5 Anahtarı

Dijital Dünyada Başarılı Olmanın 5 Anahtarı
7 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 280 kez okundu.

Dünyada meydana gelen ekonomik bunalımlara ve belirsizliklere her geçen gün yenileri ekleniyor. Ayrıca iş dünyasında birçok sektörde, ekonomiyi düzeltmeye yönelik düzenlemeler ve değişimler meydana geliyor. Buna rağmen dijitalleşme büyük bir hızla büyümeye ve iş dünyasının içine girmeye devam ediyor. Hal böyle olunca artık hemen hemen bütün alanlarda dijitalleşmeye verilen önem artıyor. Dijitalleşmenin görülmediği alan yok denecek kadar az durumda.

Dijitalleşmenin bu kadar hızla büyümesinin ve diğer alanlara nazaran başarılı olmasının belli başlı sebepleri var. Dijitalleşme liderlerinin açıklamalarından çıkan sonuçlar şu şekilde:

Tutkuyla Hareket Etme

Dijitalleşmeyi başarıyla sürdüren liderlerin en büyük özelliği dijital dünyaya tutkuyla bağlanmasıdır. Bu dünyayı basit bir yer olarak görmeyi bırakıp heyecanla insanlara yeni ve faydalı hizmetler çıkarma tutkusu içindeler.

Yetenekli Çalışanlar

Her alanda yetenekli çalışanlara ihtiyaç var; bu bir gerçek. Dijital dünyada ihtiyaç duyulan çalışanlar, bu dünyaya tutkuyla bağlı olmalı; yeniklere açık ve merak içinde olmalı ve her zaman değişime ayak uydurabilmeli.

Çalışanlara Uygun Ortam

Dijitalleşmede ihtiyaç duyulan çalışanların çalıştıkları ortamın çok daha özenle seçilmesi gerekiyor. Standart web işlerini yapan kişiler ile aynı ortamda bulunmaları motivasyon değişikliğine sebep olabileceği için daha uygun ortamlar seçilmeli.

Zorluklar ile Mücadele

Dijital dünya, çok zorlu bir alan… Bu dünyada başarı sağlamak için diğerlerine nazaran daha çetin yollardan geçilmeli. İşte bu noktada zorluklar ile mücadele edebilme ruhu gereklidir. Bu ruha sahip olmayan liderler ve çalışanlar ile dijital dünyada yer almak mümkün değildir.

Müşteri Odaklı

Dijitalleşmenin en büyük odağı müşteridir. Müşteriye istediğini vermek ve onu dijital dünyanın içinde tutabilmek için özel çaba gerekir. Bunun için de müşterilerden gelen dönütler profesyonel bir şekilde değerlendirilmelidir.
Dijitalleşmenin hızla büyüdüğü bu devirde, artık birçok sektör dijital dünyada ilerleyebilmek için müşterileri için çeşitli kampanyalar düzenliyor. Bunlara en büyük örnek de dijital platform üyelik kampanyasıdır. Müşterilerini düşünen firmalar artık dijitalleşmenin farkında ve kendilerini bu yönde adapte ediyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git