Diyet’de Yapılan Hatalar

Diyet’de Yapılan Hatalar
19 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 669 kez okundu.

Bir çok kadının kabusudur kilo almak ve vermek. Başta hiç bir şey olmaz deriz yerken, ilerleyen yıllarda bunun acısı bizim karşımıza çıkar malesef. Çıktığında da vermek imkansız gibi bir şey oluyor kiloları. Bu yüzden diyet yaparken ne diyeti yapacağınıza ve nasıl diyet yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Yanlış yapılan diyetler malesef bizleri farklı sağlık problemleri ile karşı karşıya getirebilir.

Kadınlar, genellikle kilo aldıklarında hemen diyete yöneliyor. Diyeti sağlıklı şekilde uygulayanlarda oluyor uygulayamayanlarda oluyor. Profesyonel şekilde bunu bir çok kişi yapamıyor malesef. İnternet üzerinden sitemizde de bir çok diyet ile ilgili makaleler bulunuyor. Bunlara bakara sizlerde kendinizi diyete sokabilir ve böylece zayıflayabilirsiniz. Diyet listelerine baktığınızda bir çok yanlışda bulunuyor. Bu yanlışı sizin düzeltmeniz gerekiyor yada aşağıda yer alan bilgilere göz atmanız.

* Akşamları geç yemek ve hemen yatmak.
* Diyeti uyguladığınız andan itibaren geçen 1 ay süre içerisinde hiç kilo vermedi iseniz doktorunuza başvurmamanız.
* Yediklerinize dikkat etmemek ve şekeri fazla tüketmek
* 3 öğün yemek süresince tek bir öğünde hepsini bitirmek.
* Egzersizleri yapmamanız.
* Su tüketmemek.
* Kahvaltı öğününü yapmamak.
* Fast food ve hazır yiyecekler tüketmek

Bu maddelere dikkat ederseniz, zorluk çekmezsiniz. Ancak bu gibi konularda daha fazla profesyonel yardım almak istiyorsanız mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git