Doğal Yöntemler İle Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Doğal Yöntemler İle Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yolları
26 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 832 kez okundu.

İstenmeyen tüylerden kolay bir şekilde kurtulmayı herkes ister. Bunu yapmanın yolu ise evde hatırlayacağınız farklı teknikler sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulmak fazlasıyla mümkün hale gelecektir. Evde yada dışarıdaki merkezler yardımı ile yapacağınız yöntemler bazen pahalı bazen ise sizler için bir dezavantaj haline gelebilmektedir. Bunların birçoğu ise sizlere kökten çözüm olmayacaktır. Peki ya bu tüylerden kurtulmak için ne gibi şeyler yapabiliriz? Hazırlayacağımız maskeler neler olabilir?

Yapacağım maske yüzüm için ne kadar faydalı ya da ne kadar zararlı ? Hadi gelin hep birlikte bunlara bakalım. İlk yöntemimiz limon ile şeker maskesi yapmak. Bu maske de 1 kaşık şeker ve 1 adet limonu karıştırmanız lazım. Şeker erimeyebilir o yüzden biraz su ilave edebiliriz. Hazırlamış olduğunuz karışımı 15-20 dakika yüzünüzde bekletiniz ve daha sonra yüzünüzü soğuk su yardımıyla yıkayınız. Bu yöntemi haftada minimum 3 kez yaptığınız taktirde yüzünüzdeki tüylerde gözle görünür biz azalma olacaktır. İkinci yöntem ise süt ile zerdeçal maskesidir. 3 yemek kaşığı zerdeçal tozu ve yetecek miktarda süt ve nohut ununu karıştırarak yoğun bir macun elde ediniz. Yüz bölgenize dairesel bir hareketle tüylerin bulunduğu alana sürünüz. 20 dakika bekledikten sonra su ile yıkayınız. Üçüncü yöntemimiz ise limon suyu ile bal maskesidir. 1 oran limon suyu ve 4 oran balı karıştırarak bir pamuk yardımı ile tüylerin bulunduğu bölgeye 10-15 dakika sürünüz.

Yarım saat sonra su ile yıkayınız ve haftada minimum iki kez yapınız. Dördüncü ve sonuncu yöntem ise yumurta, şeker ve mısır unu maskesidir. 1 yumurta akı, 1 çorba kaşığı şeker ile yarım yemek kaşığı mısır ununu karıştırın. Bir macun olana kadar çırpın ve hazırladıktan sonra tüylerin bulunduğu bölgeye sürün. 10-15 dakika bekledikten sonra su ile yıkayınız. Cildiniz sizin güzelliğinizdir ama sadece bununla sınırlı değildir aynı zamanda cildiniz sağlığınızdır. Cildinize yapacağınız her bakım sadece sizi güzelleştirmez bununla birlikte daha temiz ve sorunsuz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git