Doğum Kontrolünde Yeni Yöntemler

Doğum Kontrolünde Yeni Yöntemler
13 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 732 kez okundu.

Günümüzdeki kadınların artık birçoğu iş hayatı dolayısıyla enerji kaybına uğramaktadır. Bu yüzden çocuk sahibi olmak için de fazla vakit kalmıyor. Korunma yöntemlerine başvuran kadınların ayrıca doğum kontrol hapları kullandığı da biliniyor. Hem avantajlı hem de dezavantajlı olan bu yöntemler artık gelişen teknoloji sayesinde yenilenmektedir. Doğum Kontrolünde Yeni Yöntemler konusunda doğum kontrol halkası hakkında bilgi aktarıyor olacağız.

Yapılan bir araştırmaya göre her 10 kadında 9’u için geliştirilen bu yöntem sayesinde aylık olarak kullanım yapılabilmektedir. Doğum kontrol halkası da dünyada yaklaşık olarak 8 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır. Gebelikten korunmak adına her gün doğum kontrol hapı kullanan bayanların hamile kalma oranı daha yüksektir. Çünkü bazen bu hapların kullanımı unutulabilir. Bu yüzden zahmetsiz bir yöntem olarak geliştirilen doğum kontrol halkası sayesinde ayda 1 kez kullanım yapabilirsiniz. Bu halka düştüğünde ise ılık bir su ile yıkanarak tekrar yerleştirilmesi yeterli olacaktır.

Âdet durumunuzun daha düzenli olması konusunda hassas davranıyorsanız yeni nesil yöntemler arasında bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Fakat bu uygulamayı tercih ettiğinizde, diğer doğum kontrol uygulamalarını da sağlığınız açısından bırakmanız gerekmektedir.

Uzmanlarında bu tavsiyeyi sıkça yaptığı ve yoğun iş temposu yüzünden sürekli olarak doğum kontrol hapı kullanan bayanların artık bu uygulamaya geçtiği bilinmektedir. Daha çok yorulan bayanlar hamilelik riskini en aza indirmek için yeni yöntemleri kullanmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git