Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu
12 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.301 kez okundu.

Anatomik olarak üst dudak alt dudağın 1 ya da 2 mm önünde yer almaktadır ve alt dudağın kalınlığı biraz daha fazladır. Bu oranı bir takım asitli dolgularla güvenli bir şekilde dengeleyebiliyorsunuz. Ayrıca dolgun dudaklarınıza hacim katmak gereksiz olmakla birlikte bu oranı korumanız yeterlidir.

Dudaklar oldukça hassas organlardır. Bu alana yapılan işlemler de bu yüzden ağrılı geçmektedir. Dudak dolgusu uygulamalarından önce genel olarak lokal uyuşturucu etkisi gösteren kremler bölgeye sürülür. 15 ile 20 dakika arasında bekletildikten sonra da ince uçlu enjeksiyon işlemlerine başlanır. Sadece 10 dakika sürecek olan bu uygulama sonrasında dolgun dudaklara sahip olabiliyorsunuz.

Uygulama yapıldığı andan itibaren sonuç vermektedir ve gözle görülür bir değişiklik ortaya çıkacaktır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir şey daha var. Dudak dolgusundan 2 saat önce herhangi bir tüketim yapılmamalı ve ruj kullanılmamalıdır. İşlemden sonra çok küçük şişlikler oluşabilir ve morarmalar görülebilir. 2 ya da 3 gün içerisinde bu durum sona erecektir. Dudak dolgularını daha çok dudak yapısı ince ve yaşla birlikte cildin elastikiyetini kaybetmiş kişiler yaptırabilir. Ayrıca bu işlemin amacı da daha diri ve dolgun dudaklara sahip olmanın yanında güzelliğine önem veren her bayana önerilebilmektedir. Uygulamanın genel süresi ise 4 ile 6 ay arasında değişiklik gösteriyor. Dolgu maddesinin özellikleri ve kalitesine bağlı olarak süre uzayabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git