El Ve Tırnak Bakımının Püf Noktaları

El Ve Tırnak Bakımının Püf Noktaları
21 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 796 kez okundu.

Güzel görünümlü, sağlıklı el ile tırnaklara kavuşmak için dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Kullanılan sert sabunlar, kimyasal  madde içeren temizlik ürünleri, deterjanlara elinizi sürmeden önce bir eldiven kullanınız. Ellerinize zarar verebilecek işlerde de bu yöntemi uygulayınız. Su bazlı nemlendiriciler kullanmak el ve tırnaklarınız için faydalı olacaktır. Eğer elleriniz uzun süreli su içerisinde bulunuyor ise silikon bazlı koruyucu kremler yada ürünler kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Tırnaklarınıza haftada iki kez limon suyu ile diplerine masaj yaparak ovalayınız. Oje kullanmayı azaltınız. Haftada en az 2 gün tırnaklarınıza oje sürmeyiniz. Tırnaklarınızın kuru olduğunu düşünüyorsanız günde sadece 10 dakika ellerinizi ılık suda bekletmeniz bu soruna çözüm olacaktır. Tırnaklarınıza manikür yaparken bu işlemi sert hareketlerle değil nazik bir şekilde kestikten sonra törpüleyiniz.

Sağlıklı bir görünüme kavuşmak istiyorsanız her hafta el ve ayak  tırnaklarınıza manikürcü ve pedikür yapınız. Tırnaklarınızda kötü bir şey gördüğünüz taktirde direkt olarak doktorunuza bu konuda başvurunuz. Tırnaklarınızı  kırmadan hiçbir zarar vermeden bakımını yapınız. Tırnak törpülerken tırnağınıza yada etinize zarar vermemek için çay torbası kullanabiliriz. Bu yöntem daha sağlıklı bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır. Tırnak bakımında kullanabileceğiniz ürünler ise şunlardır; Salatalık ve süt, badem ve badem yağı,  zerdeçal, papatya ile bal. İşte bu ürünleri kullanarak el ve tırnak bakımınızı tamamlayabilir daha güzel ve sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git