Erkeklerle Konuşma Taktikleri

Erkeklerle Konuşma Taktikleri
10 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.274 kez okundu.

Bir Erkekle Konuşma Taktikleri

Artık insanlar arasında iletişim kurmak ve yeni birileriyle tanışmak oldukça zorlaştı. Çünkü artık günümüzde insanlar bilgisayarda veya telefonda sosyal medya’da takılmayı tercih ediyor. Ancak siz buna rağmen, yeni bir insanla göz göze geldiniz ve onunla tanışmak mı istiyorsunuz?

Onunla konuşmak istiyorsunuz ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman yanlış bir konuşma içerisine girmemek ve kendinizi ifade edebilmek için makalemiz size yol gösterecektir.

Onunla Göz Göze Gelin

Öncelikle yapmanız gereken karşınızdaki insanla göz göze gelmeniz olacaktır. Onunla göz göze geldiğiniz zaman muzip bakışlarla bakın. Bakışlarınızı çok uzun süre tutmayarak, gözlerinizi kaçırın ve tekrar ona bakın. Ayrıca ona bakarken gülümsemeyi ihmal etmeyin. Emin olun o da sizden hoşlandıysa gülümseyecek ve belki de kalkıp yanınıza gelecektir. Eğer bu şekilde bir tepki vermediyse ona yine aynı şekilde bakışlar atın ve gülümsemeye devam edin.

Saatin Kaç Olduğunu Sorun

Hoşlandığınız erkeğin yanına gidin ve saati sorun. Size saatin kaç olduğunu söyledikten sonra ona sohbet açması için bir fırsat sunmuş olacaksınız. Eğer konuşmaz ya da sohbet konusu açmazsa, saatinin ne kadar şık olduğundan bahsedebilirsiniz. Böylece konuşmaya başlamak için bir adım atmış olabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri saatiniz varsa çıkarmanız ya da telefonunuzu elinizde tutmamanız. Aksi halde neden bunlardan yararlanmadığınızı sorgulayabilir.

Olduğunuz Mekanla İlgili

Hoşlandığınız erkekle iletişim kurduktan sonra, rahat bir şekilde sohbet etmek için bulunduğunuz mekan oldukça önemlidir. Konuşacak konu bulamazsanız bulunduğunuz kemanın ne kadar güzel olduğunu ya da ne kadar kalabalık bir yer olduğunu söyleyebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yer kalabalıksa ve sizde ona karşı hissettiğiniz duygulardan eminseniz baş başa kalabilmek için temiz hava almayı teklif edebilirsiniz. Böylece onunla yürüyebilir ve rahatça gerçekten konuşabilirsiniz.

Kitaplarla İlgili Konuşun

Eğer tanıştığınız erkek kitap kurduysa, ilgisini çekebilmek için kitaplardan konu açın. Eğer kütüphane ortamındaysanız bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Okuduğunuz kitaplarla ilgili onun da yorumlarını alabilirsiniz. Ancak eğer bir kitabı okumadıysanız sakın yorum yapmaya kalkmayın. Bir çuval inciri berbat edebilirsiniz. Kitap sever bir erkekle kitap üzerine uzun sohbet edebilir, böylece ilgisini çekebilirsiniz.

Giyiminden Söz Edebilirsiniz

Tanıştığınız erkeğin gömleği ya da tişörtü hakkında olumlu yorum yapabilirsiniz. Böylece konuşma başlatma şansını yakalayabilirsiniz. Giyim tarzı ile ilgili olarak ona sorular sorabilirsiniz. Mesela üzerinde müzik grubuna ait bir amblem varsa, albümlerden veya müzikten konu açabilirsiniz. Ya da tuttuğu takımı gösteren bir sembol olabilir. Böylece gayet akıcı ve onunda ilgisini üzerinize çekebileceğiniz bir konuşma gerçekleştirebilirsiniz.

Herhangi bir Konu Hakkında Fikirlerini Öğrenin

Erkekler yorum yapmayı severler. Sizde hoşlandığınız erkeğe herhangi bir konuda yorum yapma fırsatı verebilirsiniz. Bu gitmeyi düşündüğünüz bir film olabilir ya da almayı düşündüğünüz bir albüm olabilir. Onun tavsiye ve görüşlerini alırken kendi görüşlerinizi de dile getirmeyi unutmayın. Böylece ortak noktaları yakalayabilirsiniz.

İltifat Edin

Tabi ki abartıya kaçmamak koşulu ile, küçük iltifatlar edebilirsiniz. Örneğin sakalının ona çok yakıştığını ya da kıyafet seçiminde zevkli olduğunu dile getirebilirsiniz. Ancak unutmayın ki erkekler aşırı iltifattan hoşlanmaz. Yaptığınız bu küçük iltifatlar sayesinde gülümsemesi garanti olacaktır. Ayrıca unutmamalı ki herkes kendisine yapılan küçük iltifatlardan hoşlanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git