Goji Berry nedir? Nasıl tüketilmelidir?

Goji Berry nedir? Nasıl tüketilmelidir?
1 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 705 kez okundu.

Son günlerde ortaya çıkan Goji Berry hakkında merak edilen soruları siz değerli okurlarım için cevaplayacağız. Goji Berry Asya kökenli bir meyvedir. Ülkemizde son zamanlarda zayıflama amaçlı sıklıkla sorulsa da cilt tıbbında 2000 yıllık bir geçmişi vardır.

 Ülkemizde mutluluk meyvesi yada kurt üzümü olarak bilinen bir meyve olmasının yanı sıra erkek veya bayanlarda 1 porsiyon meyve yerine bir avuç goji berry tüketimini öneriyoruz. Gebe veya emziklilerde ise yeteri kadar tatminkâr çalışmalar olmadığı için goji berry önermiyoruz.

Kalsiyum, potasyum, magnezyum, C vitamini bir çok faydalı maddeyi bünyesinde barındıran Goji Berry içerisinde bulunan gençlik hormonu sayesinde Doğada çok az bir bitkide bulunan germanyum isimli maddeyi bünyesinde barındıran bu madde kanser önleyici bir meyvedir.

Goji Berry Faydaları

Karaciğer ve böbreği toksinlerden temizlemektedir. Sindirim sistemini düzenler. Kolesterolü düşürür ve erken yaşlanmayı önler. Kanı temizler, karaciğeri toksin maddelerden temizler, alzaymır hastalarında koruyucu tedavide görünür yağ yakımını destekler. Kilo kaybını sağlar.

Ayrıca Goji Berry gözdeki görme hücrelerini Besler ve gece görme kaybını ortadan kaldırır. tansiyonu dengeler halsizlik ve yorgunluk gidericidir. Ayrıca ilçe içerisinde bulunan krom elementi sayesinde diyabet hastalarının insülin tedavisinde kullanılır. Kan şekerini dengelemektedir. Meyve olarak tüketildiği gibi yapraklarında çay ve güzellik ürünleri de yapılmaktadır.

Goji Berrynin yan etkileri nelerdir?

Kan pıhtılaşmasını engelleyen ilaç kullanan kişilerde alerji yapar diyabet ilacı kullanan kişilerde ve tansiyon hastalarında kullanımı pek önerilmemektedir. Sadece bu besini kullanmak zayıflamada yeterli değildir. Bunun yanında insanların egzersiz yaparak bunu desteklemesi gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git