Hamamelis Yağının Faydaları

Hamamelis Yağının Faydaları
1 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 2.414 kez okundu.

Hadikizlar.net sitesindeki yazıya göre:
Bilim adaları, eski cilt bakım yöntemlerini kullanmanın yollarını arıyorlar. Anneannelerimizin güzellik sırları, bugün yeniden geri dönüyor… Eski dönemlerde kullanılmasına rağmen bugün adını pek de duymadığımız hamamelis yağı, cilt için oldukça faydalı bir yağdır. Cildi temizleyen, sakinleştiren, onaran ve güzelleştiren bu yağı; makyajın sabitlenmesine de yardımcı olur. İşte hamamelis yağının faydaları

  • Cilt yaralarının daha hızlı iyileşmesini sağlar. Duş sırasında bacaklarınızı alırken jilet kesiği ile karşı karşıya kaldıysanız, bölgeyi kurulayıp kanamayı durduktan sonra bölgede oluşan yanma ve kaşınmaları önlemek için pamuğa bir miktar hamamelis yağı dökerek kesilen bölgeye sürebilirsiniz.
  • Makyajınızın kalıcı olmadığından mı şikayetçisiniz? Daha kalıcı bir makyaj için bir sprey şişesine ihtiyacınız olacak. Makyaj sabitleyici sprey olarak bu yağı kullanabilirsiniz.
  • Göz altı torbalarının giderilmesinde de yine hamamelis yağını kullanabilirsiniz. Anti-inflamutuar özellikteki bu yağı gece yatmadan önce piyano hareketleri ile göz çevrenize uygulayabilirsiniz.
  • Cilt üzerindeki yaraları hafifletici ve yatıştırıcı özelliktedir. Akşam çıkan sivilcenizin üzerine, bir miktar yağ döktüğünüz pamuk ile kompres yapabilirsiniz.
  • Halk arasında “cadı fındığı” olarak da bilinen bu yağ, yağ olmasına rağmen ciltteki yağlanma problemini azaltmaya yardımcı oluyor. Ciltteki parlamanın ve yağlanma sorununun kontrol altına alınması için hamamelis yağını kullanabilirsiniz.
  • Sivilce, akne, siyah nokta ve güneş lekelerinin görünümünün hafifletilmesine de yardımcı olur. Karma bir cilt tipine sahipseniz, hamamelis yağı ile cildinizi yatıştırabilirsiniz.

Daha kapsamlı yazının tamamını okumak için tıklayınız..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git