Hamilelikte 8. Hafta

Hamilelikte 8. Hafta
23 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 836 kez okundu.

Hamilelikte 8. Hafta geldiği zaman çok önemli değişiklikler meydana geliyor. Bu süreçte bebeğin nefes borusu genişlerken; daha önceki haftalarda oluşan kuyruk ise kaybolmaya başlar. Bebeğin beynindeki sinirler gelişme göstermeye başlar. Yüzgeç şeklinde gözüken kollar 8. Hafta ile birlikte ayrılarak gerçek kol şeklini alır. 8. Hafta sayesinde artık anne adayı bebeğini daha çok hisseder.

Hamilelikte 8. Hafta’da Annede Gözlenen Değişiklikler

Hamileliğin 8. Haftası geldiği zaman anne adayı kilosunda artış yaşadığına şahit olacaktır. Bu yüzden de artık hamilelik giyim mağazalarını gezerek kendilerine kıyafet bakmaya başlarlar. Hamilelik kıyafetleri yavaş yavaş dolaplardaki yerini almaktadır. Normalden daha fazla bir göğüs ölçüsüne sahip olacaksınız.

Hamilelikte 8. Haftası’nda Bulantı ve Kusma

Bu haftada da bulantılar eşliğinde karşımıza çıkan kusmalar devam etmektedir. Hamileliğin bu haftasında anne adayında salgılanan progesteron hormonunun salgılanma düzeyinde artış yaşanmaktadır. Bu da bulantıyı ve kusmayı da beraberinde getirmektedir. Eğer kusmalarınız artarsa telaş etmenize gerek yok. Bunun bilimsel bir açıklaması olduğu için sadece haftaların ilerlemesini bekleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git