İlişkide Yapılan Hatalar Nelerdir?

İlişkide Yapılan Hatalar Nelerdir?
9 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 759 kez okundu.

Aşkta Yapılan Hatalar

Öncelikle belirtmek isteriz ki aşk fedakârlık ister. Tabi ki fedakârlık yaparken de dengeyi kurmak önemlidir. Kendinizden çok fazla ödün verir aşırı fedakarlıklar yaparsınız, kişiliğiniz zarar görebilir. Gelin birlikte aşıkken yapılan hataların ileri gelenlerini birlikte inceleyelim.

Arkadaşlığınızı Bitirmeyin

Bir ilişkinin ilk ayları her zaman en keyifli zamanlardır. Bu zamanlar sürekli hayatınızdaki kişiyle birlikte zaman geçirmek istersiniz. Bu nedenle de arkadaşlarınızı ihmal etmeye başlarsınız. Tabi ki yeni bir ilişkiye başladığınızda, ilk zamanlar arkadaşlarınızı ihmal edebilirsiniz ama bu sürekli hale gelirse sorun var demektir. Sevgiliniz arkadaşlarınızdan hoşlanmasa bile unutmayın ki arkadaşlarınız ondan önce de vardı, sonrada olmaya devam edecek. O istemiyor diye bütün arkadaşlarınızla ilişkinizi koparmayın. Hoşlanmadığı arkadaşlarınızda görüşmeniz gerektiğinde, o da kendi arkadaşlarıyla görüşebilir. Her iki tarafında arkadaşlarıyla zaman geçirmesine ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bu nedenle arkadaşlarınıza da zaman ayırmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Tabiki bunu dengede tutmak önemli.

Yapmanız Gereken İşleri Yapın

Kesinlikle bitirmeniz gereken bir iş varsa bunu ihmal etmeyin. Onunla sabahlara kadar konuşacaksınız diye, işyerinizde uykusuzluk yüzünden sorun yaşamayın. Zaten işleriniz ters gitmeye başladığı zaman bu ilişkinize hiçbir katkı sağlamadığı gibi tam tersine ilişkinize zarar bile verebilir. Bu nedenle hiçbir işinizi ertelemeyin.

Sürekli İstediği Filmleri İzlemeyin

Herkes hayatında ki kişiyi mutlu görmek ister. Ancak sadece o mutlu olsun diye her zaman polisiye, aksiyon filmleri izlemeniz doğru değil. Çünkü erkekler genellikle bu tarz filmlerden hoşlanır. Her film izlediğinizde, onun istediği filmleri izlemek yerine sizin kendi sevdiğiniz filmleri de izleyin. Sonuç olarak sizin istediğiniz filmi izlediğiniz zaman, sevgilinizi önemsemediğiniz anlamına gelmez.

Onun Her Hobisini Yapmayın

Sırf o mutlu olacak diye, korktuğunuz ya da sevmediğiniz hobilerini yapmayın. Mesela yamaç paraşütü hobisi olan bir sevgiliniz varsa, siz bundan korkuyorsanız bunu yapmak zorunda değilsiniz. Ama sizinde yapabileceğiniz yapmaktan zevk alacağınız bir hobisi varsa ona eşlik edebilirsiniz. Böylece birlikte zamanda geçirmiş olacaksınız. Eğer herhangi bir ortak hobiniz yoksa, mutlaka birlikte yapabileceğiniz bir hobiniz olsun.

Sevmediğiniz Yemekleri Yemeyin

Doğduğunuzdan beri ağzınıza et sürmediniz ama sırf o istiyor diye et yiyeceksiniz. Kendinizi zorlamanıza hiç gerek yok. Sonuçta siz o istediğinde et yemezseniz bu onu sevmediğiniz anlamına gelmez. Bunun yerine ikinizin de yemek yiyebileceği ortak bir restorana gitmek her zaman en iyi çözüm olacaktır.

Özel Günlerde Sizde Ailenize Gidin

Özel günlerde (yılbaşı, bayram vs) sevgiliniz ailesiyle geçirmek isteyebilir. Ama sizin de bir ailenizin olduğunu unutmayın. Her özel günü onun ailesi ile geçirmek yerine, onunla konuşarak bir program çıkarabilirsiniz. Böylece sırayla ailelerinizi ziyaret edebilirsiniz.

Her Fanteziyi Kabul Etmeyin

Sırf o istiyor diye, istemediniz şeyleri yapmak zorunda değilsiniz. Cinsel hayatta fanteziler önemli olabilir ama iki tarafın istedikleri gerçekleşirse önemi artar. Yani sizin istemediğiniz bir fanteziyi sevgiliniz istiyorsa, bunun onunla konuşarak ikinizin de mutlu olabileceği yeni fanteziler bulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git