İlişkide Yapılmaması Gerekenler

İlişkide Yapılmaması Gerekenler
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 828 kez okundu.

İlişkide Yapılmaması Gerekenler

Yeni bir ilişkiye başlayacaksınız ya da bir ilişkiniz var… Uzun soluklu bir ilişki yaşamak için ikinizin de dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Kadınomi.com ekibi sizin için bu noktaların bazılarına ışık tutuyor.

Onu Boğmayın

Her ilişkide ilk zamanlar sürekli mesajlaşmak ya da saatlerce telefonda konuşmak keyif verici olabilir. Ancak unutmamalıdır ki bir süre sonra bu durum sıkıcı bir hal alabilir. Yüzlerce mesaj atmak yerine onu arayın. Böylece hem sesini duymuş olacaksınız hem de bir veya iki defa gün içerisinde konuşacağınız için işlerinize devam edebilecek ve kendinize de zaman ayırabileceksiniz. Bunu yaparsanız gün sonunda, o gününüzü değerlendirerek uzun uzadıya konuşma fırsatınız da olacak.

Her şeyin Peşine Düşmeyin

Sevgilinizle ilgili her konuyu merak etmek tabi ki hakkınız ve normal. Ama bunu abartmamanız gerekir. Yani sizden veya herkesten gizlediği bir sırrı olabilir veya anlatmak istemediği şeyler olabilir. Bunları öğrenmek için onu sıkboğaz etmeyin. Zaten bir süre sonra aradaki güven inşa edildikten sonra kendiliğinden anlatacaktır. O kendisini hazır hissetmeden siz baskı kurarak zorla anlattırırsanız bu kavgaya neden olabilir.

Onu Değiştirmeye Kalkmayın

İlişkiye başlarken onun bazı hareket ve huylarına ses çıkarmamış olabilirsiniz. Mesela sinirli bir insansa ve siz bunu ilk başta kabul ettiyseniz, sakın onu değiştirmeye çalışmayın. Onu değiştirmeye çalışırsanız olduğu gibi kabul etmemiş olursunuz. Birlikte hayat yaşayacağınız insanın hoşlanmadığınız davranışları varsa, ilişkiye başlamadan önce dile getirmeniz gerekir. Aksi taktirde yine aranızda kavga yaşanmasına neden olabilir.

Kendinizi Sevin

Bir ilişkide olmanız kendinizi ihmal etmeniz anlamına gelmez. İnsan öncelikle kendini sevmeli ki karşındakini de sevebilsin. Kendinizi ön planda tutmayı ya da kendinize zaman ayırmayı unutmayın. Her zaman kendinize değer verin. Tabi bunları yaparken abartmamayı unutmayın.

Cinselliği Sonraya Bırakın

Yapılan hatalardan biri de bir ilişkiye başlandığı gibi cinsel birliktelik. Hayatınıza aldığınız insanı iyice tanımadan, ona güvenmeden ve ilişkinizin seyrini belirlemeden onunla cinsel ilişkiye girmeyin. Bu sizin duygusal olarak yıpranmanıza ve kendinizden uzaklaşmanıza neden olabilir. Ayrıca olası bir ayrılık durumunda psikolojik olarak kötü hissetmenize de neden olacaktır.

Taklit Yapmayın

Cinsel ilişki sırasında istediğiniz gibi zevk alamıyorsanız, bir sonrakinin daha güzel geçmesi için bunu ona belli edin. Kesinlikle zevk alıyorum taklidi yapmayın. Ayrıca bu sadece cinsel hayatınızda değil, diğer hemen bütün konularda da böyle olmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git