İskandinav ( Viking ) Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır

İskandinav ( Viking ) Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır
10 Mart 2016 tarihinde eklendi, 660 kez okundu.

İskandinav diyeti artık günümüz de oldukça zayıflamak isteyen herkese önerilmeye başlanmıştır. Artık bayanlar için yep yeni bir zayıflama yöntemi ortaya çıkmıştır. Zayıflama konusun da oldukça etkili olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

 Onun için Akdeniz diyetine eş değer bir diyet olduğu her yerde söylenmektedir bu kadar bahsettiğimiz diyetin nasıl yapıldığı merak ediyoruz tabi ki kısaca bugünkü makalemde bu İskandinav yani Viking diyetinden bahsedeceğim.

Şimdi Viking diyeti genel olarak Kuzey Avrupa Ülkesi tarafından yapılan bu diyet işe yaradığı için oldukça rağbet görmüştür bu sebeple herkese tavsiye edilmeye başlanmıştır. Bu diyet İskandinav ülkeleriyle özdeşleşen su balıklarının diyetin yıldızıdır. Çünkü bu diyet somon, ton, uskumru ve levrek gibi omega  3 asitlerinin yanı sıra hücrelerin duvarlarına yerleşerek daha çok enerji yakmasına sebep oluyor bu da kişinin zayıflamasını sağlıyor.

Bir de Kuzey Avrupa Ülkesinde kullanılan kanola yağı vardır. Bu yağın doymuşluk oranı diğer yağlara bakılarak daha az olduğu için bu diyette  de bu yağı kullanıyorlar. Bu yağın doymuşluk oranının düşük olduğunu şöyle de anlayabiliriz zeytin yağında %15, Ayçiçek yağında %12 bu oranlara bakılarak bu kanola yağındaki doymuşluk oranı %7 ‘dir. Onun için bu yağı zayıflama konusunda tercih edilen bir yağdır

Doymuşluk oranından bahsettik bir de bu yağda omega 3 yağ asidi diyet yapanlar için tavsiye edilmektedir.

Birde bu diyeti yapanlar için çavdar lifli kahvaltı yapmaları önerilmektedir çünkü bu kahvaltı gün boyu tokluk hissi vererek acıkmamayı sağlar.

Tabi bu yaptıklarımız diyet yaparken bize yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git