Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır
16 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.254 kez okundu.

Doğal pigmentleri tam olarak cildin üzerine yerleştirme sanatı olarak bilinen Kalıcı Makyaj, boyaları tamamen doğal bileşimlerden elde edilebilir. Alerjik testlerden geçmiş ve vücuda da herhangi bir etkisi olmayan doğal boyalar aracılığıyla rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Birçok bayan kalıcı bir şekilde yapılacak makyaj uygulamasını batma hissi olarak tarif etmektedir. Bu anlamda kişilerin ağrıya duyarlılığı da farklılık gösterdiği için az oranda bir rahatsızlık hissedilmektedir. İşlem uygulanacak bölgede yaşanacak acıyı en aza indirmek ve bölgede uyuşukluğu kazanmak adına lokal anestezi uygulamalarından yararlanılır. Bu işlemin uzunluğu da kişilerin ciltteki nem oranına, elastikiyetine ve kişinin hassasiyetine göre değişmektedir. Yaklaşık 30 dakika ile 2 saat arasında yapılan bu işlem sonunda günlük hayata devam edilebilmektedir.

kalıcı-makyaj

Profesyonel bir şekilde yapılan bu işlemde kullanılacak makyaj renginin kalıcı iğneler yardımıyla cildin üst tabakasına yerleştirilmektedir. Uygulama biraz daha ağrısız yapılmaktadır çünkü derinin sadece bir kat altına renk uygulanmaktadır. Kalıcı bir makyaj uygulaması yaptırmayı düşünenler bu işlem için mutlaka profesyonel ve işin eğitimini almış kişileri tercih etmelidir. Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan kalıcı makyajlar, daha güzel görünmek isteyen bayanların sıkça başvurduğu yöntemler arasında yerini almıştır. İşlemden sonra kalıcı makyaj yapılan bölgede boya kalıntısı da bulunmaz. Ayrıca işlemden sonra ölü hücreler yenilenir ve bu sayede daha dolgun bir cilt görünümü kazanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git