Kilo Verdiren Diyet Listeleri

Kilo Verdiren Diyet Listeleri
6 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 872 kez okundu.

Günümüzde kilo vermek için diyet yapmak, yağ aldırmak, mide küçültme ameliyatları gibi yöntemler mevcuttur. Diyet ile zayıflama bu yöntemler arasında en ucuzu ve en sağlıklısı olduğu için en çok tercih edilenidir. Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, vücudun dengesini bozmayacak sağlıklı diyet listeleri uygulamaktır. Şu unutulmamalıdır ki, diyet yapmak aç kalmak demek değildir. Vücudunuzu aç bırakarak kilo vermeye çalışmak size faydadan çok zarar getirecektir. Diyet yapmak dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmektir. Bu yüzden uzun süre aç kalmadan sık sık ama az kalorili yiyecekler tüketmek sağlıklı kilo vermenin anahtarıdır.

Diyetin öncelikli amacı vücutta depolanmış olan yağların yakılmasıdır. Fakat bunu yaparken vücuttaki kas kütlesini muhafaza atmek gerekir. Bu yüzden yağ ve karbonhdratın az olduğu, proteinin ise daha yüksek miktarda olduğu diyet listeleri vücudun kas yapısını koruyarak kilo vermeye yardımcı olacaktır. Bununla birlikte sadece 3 veya 4 kilo kadar fazlalığınız varsa elma diyeti gibi şok diyetler ile de bu fazlalıklarınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ancak vermek istediği kiloları bundan daha fazla olan kişiler şok diyetler uygulamaktan kaçınmalıdır. Şok diyetlere uzun süre devam etmek hem vücudun sağlıklı yapısını bozar, hem de bırakıldıktan sonra verilen kiloları hızlı bir şekilde geri alma riski yüksektir. Bu yüzden 5 kilodan fazlası olan kişiler uzun vadede sağlıklı kilo kaybı sağlayacak ve kişiye özel olan diyet listelerini uygulamalıdır.

Kilo vermek için diyet kadar egzersiz de önemlidir. Diyet programınıza egzersiz ekleyerek kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Böylece daha kısa sürede daha çok kilo verebilir ve vücudunuzda kilo vermeden kaynaklanabilecek sarkmaları önleyebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz kiloya ulaştıktan sonra düzenli olarak egzersizlere devam ederseniz verdiğiniz kilolar kalıcı olarak vücudunuzdan uzaklaşmış olacaktır.

Şok diyetler, kilo verdiren sağlıklı diyet listeleri ve yapabileceğiniz egzersizler hakkında pek çok kaynak yazıyı www.diyet34.com adresinde bulabilirsiniz. Diyet uzmanlarının bu konularda yazdığı geniş kapsamlı yazıları inceleyebilir ve bu site sayesinde kendinize uygun bir diyet listesi bularak siz de sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeyi başarabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git