Kilonuzu Dengede Tutmanın Yolları

Kilonuzu Dengede Tutmanın Yolları
15 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 983 kez okundu.

Düzenli beslenmek hem vücudumuz hem de sağlığımız için önemlidir. Fakat bazen öyle durumlar oluyor ki daha çok yememize yada düzensiz beslenmemize sebep oluyor. Daha sonra da bu durum alışkanlık haline geliyor ve kilo almamıza yol açıyor. Bazen bunu yorgunluğa veriyoruz bazen de acelemiz olduğu için böyle oldu sanıyoruz. Ama bazı araştırmalar ve gözlemler sonucunda bunun sebebinin sadece bu olmadığı anlaşılmıştır.

Kim istemez ki güzel bir  vücuda sahip olmayı yada aldığı kilonun dengesini korumayı. Tabiki de bunu herkes ister. Hadi gelin bizler için önemli olan sebepleri hep birlikte inceleyelim. İlk olarak yemek yiyeceğiniz yere önem gösterin yemeği yiyeceğiniz yer sakın ve rahat bir yer olmalı yemeğinizi yerken rahat etmeli ve sakin bir şekilde yemeniz sizler için önemli.

Açlık hisseniz oluştuğu zaman su için kendinizi bu şekilde dizginleyebilir sürekli olarak yemek yemezsiniz ve birçoğumuz biliyoruz ki su birçok konuda olduğu gibi kilo konusunda da önemli bir unsur. Ana yemeğinizi yemeden önce bir çorba içmeye kendinizi alıştırmanızda çok önemlidir. Birçok araştırma ve gözlem sonucunda yemeği yediğimiz tabağın rengi de bu konuda önemlidir. Çünkü yemek yerken sade renkler olduğu zaman daha çok yemek yiyoruz ama bunun yerine cıvıl cıvıl renkli bir tabakta güzel bir salata yemek bizleri daha çok doyurabilir. Dışarı kurulan açık büfelere de dikkat edilmeli girdiğimizde bize en yakın olan yiyecekler alıp sağlıksız bir şekilde yemek bizlerin kilo almasına sebep olur bunun yerine iyice bakıp gözden geçirdikten sonra seçerek almak bizlerin yararına olacaktır.

Yemek yerken televizyon yada bilgisayar başında olmak bizlerin daha çok yemesine sebep olur çünkü oraya konsantre oluyoruz ve ne yediğimizin farkına bile varmıyoruz ve son olarak kalorisi yüksek olan içecekleri tüketeceğimiz zaman uzun ve ince bardakları tercih etmeliyiz. Bu sayede hem sağlıklı beslenmiş olacağız hem de kilomuzu denge altına almış olacağız. Kilo hem fiziksel olarak hem de sağlık açısından çok önemlidir o yüzden bu konuda dikkatli olup kendimize iyi bakmalıyız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git