Kırmızı Ruja Uygun Göz Makyajı

Kırmızı Ruja Uygun Göz Makyajı
28 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.209 kez okundu.

Arkadaşlarınızla buluşmaya giderken ya da bir partiye katılacaksanız; kombininizi tamamlamak için tutkunun rengi kırmızıyı rujunuzda kullanmayı tercih edebilirsiniz.  Peki, kırmızı ruja uygun göz makyajı nasıl yapılır? Kırmızı renkte bir ruj seçtiyseniz, göz makyajı konusunda daha doğal bir görünüme yaklaşmaya özen göstermelisiniz. Doğal ve güzel bakışlara sahip olacağınız bir maskara, daha etkili bakışlar için de takma kirpiklerden yararlanabilirsiniz.

Kırmızı rujunuza uygun bir göz makyajı yapmak istiyorsanız, renk seçiminde siyahı tercih edebilirsiniz. Siyah, dumanlı bir göz makyajı, hem günlük hayatta hem de davet ve partilerde kırmızı renkli ruju tamamlamak için ideal. Göz makyajının yapımına gelince; bunun için siyah göz kalemine, siyah eyeliner’a, koyu gri ve açık gri tonlarında toz fara, kaş kitine ve maskaraya ihtiyacınız olacak.

İlk olarak üst ve alt kirpik diplerinize siyah ince uçlu göz kalemi uygulayın. Daha sonra koyu gri toz farını kirpik dibinden başlayarak ince bir şerit ve açık gri toz farı da diğer farın bitiş noktasından ince bir şerit uygulayıp yüzük parmağınızla farları bir miktar dağıtın. Daha sonra eyeliner’i kuyruklu ya da kuyruksuz olarak uygulayıp kurumasını bekleyin. Eyeliner kuruyunca, eğer planınız bir davete katılmaksa, daha etkili bakışlar için takma kirpiklerden yararlanabilirsiniz. Kirpikleri taktıktan sonra, daha etkili bakışlar için üzerine bir kat maskara uygulayabilirsiniz. Son olarak kaş kiti ile kaşlarınızın seyrek olan kısımlarını doldurarak daha etkili bakışlar elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git